•    HABER DETAY
 • Tem 21 2010 12:00AM - Castrol Ford Team Türkiye, VIA/Port İstanbul Rallisi’nde de iddialı Yağız Avcı Fiesta S2000’iyle İstanbul Rallisi’nde ilk sıradan start alacak

  Türkiye’de ralli sporunu uzun yıllardır kesintisiz destekleyen Ford Otosan’ın 8 defa ana sponsorluğunu üstlendiği 28.Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde dört aracını da finişe ulaştırarak şampiyona için önemli puanlar toplayan Castrol Ford Team Türkiye, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4’üncü ayağı olan VIA/PORT İstanbul Rallisi için hazırlıkları tamamladı. 3-4 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan rallide Castrol Ford Team Türkiye, Ford Fiesta S2000, Fiesta R2 ve Fiesta ST ralli otomobilleri ile yarışacak.

  12-13 Haziran’da gerçekleştirilen Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ni kazanarak 2010 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 3’üncü kez birincilik alan Castrol Ford Team Türkiye pilotu Yağız Avcı, aynı zamanda hem S2000 hem de Genel Klasman Birinciliği’ne ulaşmıştı. VIA/PORT İstanbul Rallisi’ne yüksek motivasyonla ilk sıradan start alacak olan Yağız Avcı ve co-pilotu Bahadır Gücenmez, VIA/PORT İstanbul Rallisi’nde de bu başarıyı sürdürmek istiyorlar.

  VIA/PORT İstanbul Rallisi, Temmuz ayının son haftasında yine İstanbul’da düzenlenecek olan Avrupa Ralli Şampiyonası ayağı olan Boğaziçi Rallisi’ne hazırlık olması bakımından da şampiyonada yer alan tüm pilotlar için çok büyük önem taşıyor.

  Serdar Bostancı: “Fiesta’ların performansından memnunuz”

  VIA/PORT İstanbul Rallisi ile Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun yarısının tamamlanmış olacağını hatırlatan Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Bundan önce katıldığımız dört rallinin üçünü kazanarak rakiplerimize karşı büyük bir avantaj elde ettik. Şu anda şampiyonluk hakkında bir şey söylemek için erken olsa da, Ford Fiesta’larımızın ralli parkurlarında sergiledikleri performansın istediğimiz seviyede olduğunu söyleyebilirim. Daha koşulacak beş ayak olsa da, hem otomobillerimizin performans ve dayanıklılığı hem de pilotlarımızın yetenekleri sayesinde şampiyonluk için sezonun en iddialı ekiplerden biri olduğumuzu söyleyebilirim” dedi.

  Fiesta S2000’nin, dünyadaki en yeni jenerasyon ralli otomobili olduğunu söyleyen Serdar Bostancı, ayrıca henüz altı ay gibi kısa bir süre önce parkurlara çıkmış olmasına rağmen performansı ve dayanıklılığı ile rakipleri arasında kendine üst sıralarda yer bulduğuna değindi. Serdar Bostancı, “Geçtiğimiz sezonun Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı’nın yeteneği ve tecrübesi ortada. Bizim bu yarıştaki hedefimiz, Yağız Avcı’nın Fiesta S2000 otomobili ile ralliyi kazanması” dedi.

  Castrol Ford Team Türkiye adına Fiesta R2 ve Fiesta ST ile yarışan pilotlar Emre Yurdakul, Orhan Avcıoğlu ve Murat Bostancı da ralliyi iyi bir yerde bitirerek bu haftasonu da takım için maksimum puan toplamayı hedefliyorlar. Castrol Ford Team Türkiye, sezonun başından bu yana sergilediği başarıları devam ettirerek takımlar mücadelesinde üst sırada yer almak istiyor.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön