•    HABER DETAY
 • May 21 2010 12:00AM - Castrol Ford Team Türkiye, 28’inci Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ne yine damgasını vurdu

  Castrol Ford Team Türkiye,
  28’inci Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ne yine damgasını vurdu

  Castrol Ford Team Türkiye
  Kocaeli’nde birincilikleri topladı
  Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3’üncü yarışı olan 28. Ford Otosan Kocaeli Ralli’sinde, Castrol Ford Team Türkiye zafere ulaştı. Ford Otosan’ın evi olan Kocaeli’de gerçekleştirilen rallide Castrol Ford Team pilotu Yağız Avcı birinci oldu.

  Türkiye’de ralli sporunu uzun yıllardır kesintisiz destekleyen tek firma Ford Otosan, evi olan Kocaeli’nde gerçekleştirilen rallinin 8 yıldır aralıksız ana sponsorluğunu üstleniyor. Ford Otosan’ın Kocaeli’nin hem ekonomisine hem de şehrin sportif, kültürel ve sosyal yaşantısında katkı yapmayı öncelik olarak belirlediğini belirten Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, 28’inci Kocaeli Rallisi öncesi gerçekleştirilen basın toplantısında “Ford Otosan Kocaeli Rallisi ile kendi evimizde Kocaeli halkı ve ralli severlerle ralli coşkusunu yaşıyoruz. Ford Otosan olarak hem bölgemize olan sorumluluğumuz hem de ürünlerimizin güç ve dayanıklılığını vurgulayan bir amaç için motorsporlarına destek oluyoruz” dedi. Ford tarafından geliştirilen ve 2010 Ocak ayından bu yana ralli parkurlarında boy gösteren Ford Castrol Team Türkiye’nin en önemli kozlarından ve Fiesta Super 2000 ile elde edilen başarıdan son derece memnun olduğunu ifade eden Otay, Ford Otosan olarak motorsporları alanında öncülük etmeye devam ettiklerini ifade etti. Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, “Türkiye’de motorsporlarının gelişmesi için çalışıyoruz ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen genç yeteneklere destek veriyoruz, Avrupa’da en çok satan Fiesta modelimizin, dayanıklılığını ve üstün sürüş perormansını ralli parkurlarında da kanıtladı” diyerek, Ford Otosan’ın motorsporlarına olan tutku ve inancını aktardı. Otay ayrıca takımın genç pilotu Yağız Avcı’nın bu sezon elde ettiği 3’üncü birincilikle Türkiye Ralli Şampiyonası Şampiyonluğu’nun en büyük adayı olduğunu gösterdiğini söyledi.

  Castrol Ford Team Türkiye, Ralli Şampiyonası’na ağırlığını koydu

  Kocaeli Otomobil Sporları Derneği (KOSDER) tarafından Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3’üncü yarışının 12-13 Haziran’da İzmit çevresindeki etaplarda koşulduğu rallide Castrol Ford Team’in start alan 4 aracı da ralliyi problemsiz bir şekilde tamamladı. Tamamı istikbal vaat eden genç pilotlardan oluşan ekip, ralli sonunda genel klasmanda üç aracını ilk 10 içerisinde finişe ulaştırırken Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde 11 adet kupayı müzesine kazandırdı.
  Castrol Ford Team Türkiye adına copilotu Bahadır Gücenmez ile birlikte Ford Fiesta S2000 ile yarışan Yağız Avcı, yarışın üçüncü etabında elde ettiği liderliği finişe kadar ulaştırmayı başardı. Sürmekte olan 2010 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 3’üncü birinciliğine erişen 26 yaşındaki pilot, aynı zamanda hem S2000 hem de Genel Klasman Birinciliği’ne ulaştı.
  2008 ve 2009 yıllarında katılmış olduğu Dünya Ralli Şampiyonası’nda elde ettiği tecrübenin katkısıyla kullanmakta olduğu iki tekerlekten çekişli Ford Fiesta R2 aracıyla birçok dört tekerlekten çekişli güçlü rakibini geride bırakmayı başaran Emre Yurdakul, copilotu Burak Erdener ile Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde Grup A6 birinciliği elde etti.

  Sembolik startın ardından gerçekleştirilen Seyirci Özel Etabı’nda en iyi ikinci zamanı elde eden Murat Bostancı, Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde başarılı bir sonuca ulaşacağının sinyallerini vermişti. Kullanmakta olduğu Ford Fiesta ile Grup N3 birinciliğine ulaşan 21 yaşındaki pilot aynı zamanda Gençler Klasmanı’nda da birincilik elde etti.
  Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Yarışa katılan dört aracımızın da bu zorlu mücadelede finiş çizgisine ulaşma başarısı göstermesinden dolayı son derece mutluyuz. Bugün elde ettiğimiz sonuç, yaş ortalaması 25 olan Türkiye’nin en genç şampiyonlarından oluşan ekibimiz 2010 sezonunda ne denli iddialı olduğumuzu gösterirken, diğer taraftan da hem iki hem de dört tekerlekten çekişli Ford Fiesta’lar güçlü rakiplerini geride bırakarak ne kadar dayanıklı ve rekabetçi olduklarını gözler önüne serdiler. Sezonun henüz üçüncü yarışını geride bırakmış olmamıza rağmen hem takımlar hem de pilotlar şampiyonasında çok değerli puanlar elde ettik ve bu başarılarımızı sürdüreceğimize eminiz” dedi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön