•    HABER DETAY
 • May 21 2010 12:00AM - Otomotiv sektörünün lider markası Ford, WRC İstanbul Rallisi’nde yeni otomobili Fiesta Super 2000’in sağlamlığını ve performansını herkese kanıtladı.

  Castrol Ford Team Türkiye’nin genç pilotları sezona hızlı başladı
  Hem takım hem de pilotlar şampiyonluğunu hedefleyen Castrol Ford Team Türkiye, genç ve iddialı pilotlarının kullandığı yeni Fiesta’larla katıldığı Dünya Ralli Şampiyonası’nın İstanbul ayağında, hem pilotlar hem de takımlar şampiyonasına değerli puanlar almayı başardı.

  Castrol Ford Team Türkiye, Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) Türkiye ayağı ve Türkiye Ralli Şampiyonası’nın da ilk yarışı olan Rally of Turkey’de hızlı bir başlangıç yaptı. 15-18 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da koşulan Türkiye Rallisi’ne, yeni otomobilleri Fiesta Super 2000, Fiesta R2 ve Fiesta ST ile katılan Castrol Ford Türkiye takımının genç ve iddialı yeni pilotları, diğer yarışlarda da aynı başarıyı yakalayarak 2010 yılını pilotlar ve takım şampiyonluğu ile tamamlamak istiyor.

  Türkiye Ralisi’nin ilk ayağında, yarışa yoldan çıkarak şanssız bir başlangıç yapan Yağız Avcı, ikinci ve üçüncü günü Türkler klasmanında birinci bitirerek hem kendisi hem de takımı için değerli puanlar aldı. Fiesta Super 2000 ile yarışan ve tecrübeli co-pilot Bahadir Gücenmez ile uyumlu bir takım oluşturan Avcı geçen seneyi de Türkiye Pilotlar Şampiyonu olarak tamamlamıştı.

  Castrol Ford Team Türkiye’nin Fiesta ST ile yarışan 2009’un Türkiye Ralli Şampiyonası Genç Pilotlar Birincisi Murat Bostancı, co-pilotu Onur Vatansever ile yarışın üç gününü de başarıyla tamamladı ve hem N3 kategorisi hem de Genç Pilotlar birincisi oldu. Castrol Ford Team Türkiye’nin 4 ekibi de, Dünya Şampiyonası’nın zorlu parkurunu başarıyla tamamlayıp Finişe ulaştı.

  Fiesta R2 ile yarışan ve son 4 sezondur takımına büyük başarılar kazandıran genç ve tecrübeli pilot Emre Yurdakul, co-pilotluğunu üstlenen Burak Erdener ile birlikte yarışı tamamladı ve takımına önemli katkılarda bulundu. Takımın diğer Fiesta R2’sini ise ilk WRC deneyimini yaşayan ve yine takımını en iyi şekilde temsil eden genç yeteneklerden Orhan Avcıoğlu kullanırken co-pilotluğunu Burak Akçay yaptı ve ekip zorlu yarışın 3 gününde de finişe varırken, takımına şampiyonada değerli puanlar kazandırdı.

  Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Sedar Bostancı, “Yarışa katılan 4 ekibimiz de bu zorlu mücadeleden, finish çizgisine ulaşarak başarıyla çıktı. Şimdiki hedefimiz bir sonraki yarış olan 12-13 Haziran tarihindeki Kocaeli Rallisi’nde de bu başarımızı pekiştirmek ve bu sezon takımlar şampiyonluğunda yolumuza devam etmek” diyerek yarış sonucunu değerlendirdi.

  Castrol Ford Team Türkiye, bu sene ralli parkurlarında ilk kez yarışan Fiesta Super 2000 aracıyla şampiyonaya farklı bir heyecan kattı. Ford’un 1990 lı yıllarda Escort Cosworth ile başlayıp, daha sonra rekorlar kıran Focus RS WRC ve Fiesta ST ye uzanan motorsporları tecrübesinin en son ürünü Fiesta Super 2000, 2.L motoru 280PS lik gücü ve 4x4 çekiş sistemi ile Castrol Ford Team Türkiye’nin takımlar ve pilotlar şampiyonluğu için en önemli kozu olacağını sezonun ilk yarışında gösterdi.

  Yarışla ilgili detay bilgiler için organizasyonun resmi sitesi http://www.rallyofturkey.org/tr başvurulabilir.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön