•    HABER DETAY
 • Kas 15 2009 12:00AM - Ford Otosan 50.Yıl Kocaeli Rallisi'nde zafer Dağhan Ünlüdoğan'ın oldu.

  Ford Otosan’ın sponsorluğunda 8 yıldır devam eden Kocaeli Rallisi bu yıl Ford Otosan 50. Yıl Kocaeli Rallisi adı ile düzenlendi. Usta pilotların seyircilere heyecanlı anlar yaşattığı ralliyi, Dağhan Ünlüdoğan birinci olarak bitirdi. Castrol Ford Team Türkiye takımı ülkemizde hazırlanan Fiesta R2 araçla sezonu zaferle kapattı.

  Türkiye’nin önde gelen ticari araç üreticisi ve ihracatçısı Ford Otosan ana sponsorluğunda Kocaeli Otomobil Sporları Derneği (KOSDER) tarafından 28 inci kez düzenlenen Ford Otosan 50. Yıl Kocaeli Rallisi, 14 - 15 Kasım 2009 tarihlerinde gerçekleştirildi.

  14 Kasım Cumartesi günü saat 18.30’da Kocaeli Outlet Center Alışveriş Merkezi önünden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcısı Nuri Otay’ın birlikte verdikleri startla başlayan toplam 264 kilometre uzunluğunda ki yarışta 101 kilometre özel etap koşuldu.

  Ford Otosan 50. Yıl Kocaeli Rallisinde Türkiye’nin ilk seri üretim otomobili olan 1967 model A1 Anadol sembolik olarak birinci sırada start aldı. Aynı zamanda Türkiye’de 1968 yılında yapılan ilk resmi ralli’yi de kazanan bu otomobilin direksiyonunda ise Ford Otosan Genel Müdürü Mike Filewitt ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner vardı.

  2009 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son ayağını oluşturan ve Ford Otosan’ın 50. kuruluş yıldönümü nedeniyle özel bir anlam taşıyan bu seneki ralli, aynı zamanda Castrol Ford Team Türkiye’nin yeni Fiesta R2 ralli aracının ülkemizdeki ilk resmi yarışı oldu.

  Ford Fiesta R2’leri ile 2009 Dünya Ralli Şampiyonası ve paralelinde gerçekleştirilen Fiesta Sporting Trophy International’de ülkemizi temsil eden Castrol Ford Team pilotu Burcu Çetinkaya- Çiçek Güney ikilisi yarışı genel klasmanda 5. bitirerek sezonu Gurup A’da zaferle kapattı.

  Ford Otosan Genel Müdürü Mike Flewitt, Ford Otosan’ın Kocaeli Rallisi’ne desteğini 8 yıldır kesintisiz sürdürdüğünü dile getirdi ve “Türkiye’nin ilk resmi Ralli Takımı olan Anadol Ralli Takımı’ndan bu yana, bu spora destek veriyoruz. Dünya şampiyonası parkurlarında Türkiye’yi temsil eden yetenekli ekiplerimize desteğimizi sürdüreceğiz. Aynı şekilde Kocaeli ilimizin tanıtımı açısından büyük önem taşıyan Kocaeli Ralli’sine de destek vermekten gurur duyuyoruz. Ekiplerimiz, bu yıl da rallide başarılı dereceler elde ettiler ve göğsümüzü kabarttılar. İki gün boyunca Kocaeli’ye keyif ve heyecan yaşattığımız için mutluyuz” şeklinde konuştu.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön