•    HABER DETAY
 • Kas 11 2009 12:00AM - Ford Otosan 50.Yıl Rallisi haftasonu Kocaeli'ni heyecana boğacak

  Ford Otosan’ın sponsorluğunda 8 yıldır devam eden Kocaeli Rallisi bu yıl yeni heyecanlara sahne olacak. Ford Otosan’ın 50. kuruluş yılı nedeniyle özel bir anlamı olan bu seneki rallide seyirciler yıl içinde geliştirilen Ford Fiesta R2’yi de izleme şansına sahip olacaklar.

  Türkiye’nin önde gelen ticari araç üreticisi ve ihracatçısı Ford Otosan ana sponsorluğunda Kocaeli Otomobil Sporları Derneği (KOSDER) tarafından gerçekleştirilen Kocaeli Rallisi, 14 Kasım 2009 Cumartesi günü saat 18.30’da Kocaeli Outlet Center Alışveriş Merkezi önünden verilecek start’la başlayıp aynı gün saat 19:00’da Interteks Otoparkı’nda düzenlenecek olan özel seyirci etabıyla devam edecek. Ford Otosan’ın 50. kuruluş yıldönümü nedeniyle özel bir anlam taşıyan bu seneki ralli, aynı zamanda 2009 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. ve son ayağını oluşturuyor.
  Ford Otosan’ın ev sahipliğini yaptığı ve 33 pilotun katıldığı rallide bu yıl içerisinde geliştirilen yeni Ford Fiesta R2 ralli aracı Türkiye’de resmi olarak ilk kez start alacak. Ford Fiesta R2’ leri bu rallide kullanacak olan Castrol Ford Team pilotları Burcu Çetinkaya ve Emre Yurdakul, yeni araçları ile iki gün boyunca güçlü rakiplerine karşı zirve mücadelesi verecekler.

  Ford Otosan 50. Yıl Kocaeli Rallisi toplam101 km’lik 6 adet toprak özel etabı ve toplam 264,40 km’lik normal etabıyla iki günde tamamlanacak. Ford Otosan 50. Yıl Kocaeli Rallisi’nin kupaları 15 Kasım 2009 Pazar günü saat 18.30 da Outlet Center’daki finiş podyumunda yapılacak ödül töreniyle sahiplerini bulacak.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön