•    HABER DETAY
 • Kas 6 2009 12:00AM - Castrol Ford Team Türkiye Pilotları İngiltere Ralli’sinde Gerçek Güçlerini Gösterdiler

  Castrol Ford Team Türkiye Pilotları Türkiye’de hazırlanan Fiesta ralli araçlarını Dünya Şampiyonası İngiltere Ralli’sinde R2 sınıfında zirveye taşıdılar.

  2009 Dünya Ralli Şampiyonası ve paralelinde gerçekleştirilen Fiesta Sporting Trophy International, İngiltere Ralli’si ile sona erdi. Castrol Ford Team Türkiye adına ülkemizi bu rallide temsil eden Emre Yurdakul – Burak Erdener, Türkiye’de hazırlanan Ford Fiesta ralli araçları ile dünya şampiyonası ve Fiesta Sporting Trophy’nin bu zorlu yarışında R2 sınıfında birincilik elde ettiler.

  23 – 25 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen İngiltere Rallisinde Castrol Ford Team Türkiye ekibi, yıl boyunca olduğu gibi Burcu Çetinkaya - Çiçek Güney ve Emre Yurdakul-Burak Erdener’den oluştu.

  Eme Yurdakul - Burak Erdener’in R2 birinciliğinin yanı sıra, takımın diğer ekibi Burcu Çetinkaya - Çiçek Güney ikilisi, yaşadıkları sorunlara rağmen araçlarını 5. sırada finişe getirme başarısı gösterdiler.

  Castrol Ford Team Türkiye ekipleri, geride bıraktığımız Katalunya Rallisinden (WRC) bu yana, aynen cadde modeli gibi görünümü, teknolojisi ve performansıyla heyecan yaratan Fiesta’nın R2 ralli aracını kullanıyorlar. Araçlar, Türkiye’de üstün bir teknolojiyle hazırlandı.

  Castrol Ford Team Türkiye ekipleri, 2009 sezonunda Fiesta Sporting Trophy International şampiyonasına puan veren altı yarıştan dördüne katıldıkları halde başarılı bir performans sergilediler. Özellikle son yarışta gerçek güçlerini gösteren ekiplerimiz, yaşadıkları tüm şanssızlıklara rağmen şampiyonayı 4. ve 7. sırada tamamlama başarısı gösterdiler.

  Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Bu yıl sezona yarış eksiğiyle başladık ve çeşitli şanssızlıklar yaşadık. Bunlar, motorsporlarının doğasında var olan şeyler. Planlarımız dahilinde ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik ve etmeye devam ediyoruz. Diğer taraftan sezon içerisinde hazırladığımız Ford’un yeni ralli aracı olan Fiesta R2’lerin üstün performansı hepimizi çok etkiledi. Pilotlarımız, İngiltere Ralli’sinde yeni araçlarına daha da fazla alışarak gerçek güçlerini sergilediler ve 14-15 Kasım tarihlerinde “2009 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son yarışı olarak yapılacak olan 50. yıl Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde ne kadar iddialı olabileceğimizin sinyalini verdiler” dedi.

  Yeni Fiesta R2, 7.500 devirde 163 beygir güç ve 5.700 devirde 182 Nm tork değeri veren motoru, inanılmaz yol tutuşu, muhteşem frenleri ve 5 ileri sıralı şanzımanı ile dikkat çekiyor.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön