•    HABER DETAY
 • Eki 22 2009 12:00AM - Castrol Ford Team Türkiye Pilotları Türkiye’de Hazırlanan Fiesta R2’lerle İngiltere Ralli’sinde

  Dünya Ralli Şampiyonası ve Fiesta Sporting Trophy International 2009’da gözler, sezonun son yarışı için İngiltere’ye çevrildi. Castrol Ford Team Türkiye pilotları, Türkiye’de hazırlanan Ford Fiesta R2 ralli araçları ile dünya şampiyonası ve Fiesta Sporting Trophy’nin bu zorlu yarışında zirve hedefliyor.

  23 – 25 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek İngiltere Rallisinde (WRC) ülkemizi temsil edecek Castrol Ford Team Türkiye pilotları, yıl boyunca olduğu gibi Burcu Çetinkaya - Çiçek Güney ve Emre Yurdakul-Burak Erdener olacak.

  2008 senesini şampiyona birincisi ve ikincisi olarak tamamlayan Castrol Ford Team Türkiye ekipleri, Fiesta Sporting Trophy International şampiyonasına puan veren altı yarıştan dördüne katıldıkları halde 2009 sezonunda başarılı bir performans gösterdiler.

  Castrol Ford Team Türkiye ekipleri, geride bıraktığımız Katalunya Rallisinden (WRC) bu yana, aynen cadde modeli gibi görünümü, teknolojisi ve performansıyla heyecan yaratan Fiesta’nın R2 ralli aracını kullanıyorlar. Araçlar, Türkiye’de üstün bir teknolojiyle hazırlandı.

  Castrol Ford Team Türkiye pilotlarının, 2008 yılında Fiesta Sporting Trophy International’de Şampiyonluğu ve İkinciliği kazandığını hatırlatan Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Bu yıl sezona yarış eksiğiyle başladık ve çeşitli şanssızlıklar yaşadık. Bunlar, motorsporlarının doğasında var olan şeyler. Planlarımız dahilinde ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik ve etmeye devam ediyoruz. Sezonun son yarışında pilotlarımız üzerlerinde puan baskısı olmadan, zirve hedefi ile yarışacaklar. İngiltere rallisine başarımızla damga vurmayı hedefliyoruz. Gelecek sezonda ise, her zaman olduğu gibi en iddialı şekilde parkurlarda yerimizi alacağız” dedi.

  Yeni Fiesta R2, 7.500 devirde 163 beygir güç ve 5.700 devirde 182 Nm tork değeri veren motoru, inanılmaz yol tutuşu, muhteşem frenleri ve 5 ileri sıralı şanzımanı ile dikkat çekiyor.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön