•    HABER DETAY
 • Eyl 11 2009 12:00AM - Ford Fiesta ST harikalar yaratıyor

  36.Hitit Rallisi sonrası Grup A Şampiyonasında "Castrol Ford Team Türkiye" lider

  Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından düzenlenen 36. Hitit Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye güçlü bir performans sergiledi. Türkiye ralli şampiyonasının 5. ayağı Bolu'daki Aladağ yaylasında yapıldı. 322 kilometre normal etap ve toplam 108 kilometrelik üç farklı etabın üç kere geçilmesi ile bir özel seyirci etabından oluşan rallide pilotlar zorlu koşullarda mücadele etti.

  Toplam 35 takımın katıldığı mücadelede Ford Fiesta ST ile yarışan Castrol Ford Team Türkiye ekibinden Emre Yurdakul – Burak Erdener ikilisi Fiesta ST’leri ile genel klasmanda 6. sırada finiş gördü ve genel klasmandaki en iyi iki tekerlekten çekiş aracı oldu. İkili halen Türkiye Ralli Grup A Şampiyonası’nda lider konumundalar. Castrol Ford Team Türkiye’nin gençler şampiyonasında mücadele eden pilotları, genel klasmanda 7. sırada finiş gören Murat Bostancı – Bahadır Gücenmez ise rallinin gençler birincisi ve Grup A’da ikinci olurken, gençler şampiyonasındaki liderliklerini de devam ettirdiler.

  36. Hitit Rallisi’ni bayan rakiplerinin önünde birinci olarak bitirmeyi başaran Burcu Çetinkaya – Çiçek Güney ikilisi de genel klasman 8. sırada finiş gördüler. Hitit Rallisi sonucunda Burcu Çetinkaya Türkiye Ralli Bayanlar Birinciliğini matematiksel olarak garantilemiş oldu.

  Castrol Ford Team Türkiye 36. Hitit rallisinde aldığı puanlarla Türkiye takımlar şampiyonasındaki ikinciliğini devam ettiriyor.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön