•    HABER DETAY
 • Tem 30 2009 12:00AM - “Castrol Ford Team Türkiye” bir kez daha Ralli’nin Anavatanında...

  Dünya Ralli Şampiyonası Neste Oil Finlandiya Rallisi 30 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında Finlandiya’nın Jyvaskyla bölgesinde gerçekleştirilecek.

  Fiesta Sporting Trophy International’ın 4. ayağının koşulacağı rallide Castrol Ford Team Türkiye, 2008 sezonunun Fiesta Sporting Trophy Şampiyonu Emre Yurdakul-Burak Erdener ve ikincisi Burcu Çetinkaya- Çiçek Güney ikilileri ile mücadele edecek.

  Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, takımın bu yılki hedefinin de, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu belirtti ve şunları söyledi: “Şampiyon pilotlarımız ve profesyonel yapılanmamız ile başarı geleneğimizi sürdüreceğiz. Pilotlarımız sezona şanssız bir şekilde başlamış olsalar da, yarış severlere heyecanlı anlar yaşatmaya ve ülkemizi Dünya Ralli Şampiyonası’nda en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Burası rallinin ve şampiyon rallicilerin ana vatanı kabul ediliyor ve 345kmlik parkur Dünya ralli şampiyonasının en zorlu ayaklarından biri.”

  Geçen sezon Finlandiya Rallisi’nden birincilik ile döndüklerini belirten Bostancı, “İki senedir katıldığımız Finlandiya Rallisi’nden hep başarı ile çıktık. İlk olarak 2007 yılında Emre Yurdakul ile katıldığımız bu rallide Grup N3’te üçüncü olarak Türkiye için büyük bir başarıya imza attık, 2008 sezonunda da buradan birincilik ile evimize döndük ve bu sene de Finlandiya’dan 2 yarış eksik ile devam ettiğimiz Fiesta Sporting Trophy International’da iyi derecelerle dönerek sezon başından beri tüm rallilere katılan rakiplerimizle arayı kapatacağımıza inanıyoruz.” dedi.

  İlk üç yarışı Dünya Ralli Şampiyonası (WRC)nın Portekiz, Sardunya ve Polonya Rallilerinde yapılan Fiesta Sporting Trophy International’da Castrol Ford Team Türkiye bu sezon ilk olarak Polonya Rallisi ile start aldı. Polonya Rallisinin ardından Burcu Çetinkaya 20 puanla 7. sırada, Emre Yurdakul ise 19 puanla 8. sırada bulunuyor.

  Dünya Ralli Şampiyonası ayaklarıyla beraber gerçekleştirilen Fiesta Sporting Trophy International, toplam altı yarıştan oluşuyor.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön