•    HABER DETAY
 • Tem 3 2009 12:00AM - Ford Fiesta R2 dünyada ilk resmi yarışına Türkiye’de çıkacak

  Ford’un Yeni Ralli Aracı Fiesta R2 Dünyaya Türkiye’den Merhaba Diyor

  Ford’un 2008 yılında lansmanını yaptığı yeni nesil Fiesta üzerine geliştirilen yeni Ralli aracı Fiesta R2 dünyada ilk kez resmi olarak ISOK Istanbul Rallisi’nde start alıyor. Castrol Ford Team Türkiye pilotu Emre Yurdakul ve co-pilotu Burak Erdener İSOK Rallisi’nde Ford Fiesta R2 ile A6 sınıfında mücadele edecekler.

  Castrol Ford Team Türkiye’yi Fiesta R2 heyecanı sardı. Avrupa’da kendi segmentinin en çok satan otomobili olan ve bir stil ikonu olarak gösterilen yeni nesil Fiesta’nın ralli versiyonu R2, dünyada ilk resmi yarışına Türkiye’de çıkacak.

  Geçtiğimiz aylarda İtalya’da gerçekleştirilen Dünya Ralli Şampiyonası Sardunya Rallisi’nde “Öncü Araç” olarak görev yapan Fiesta R2, 4-5 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen İSOK İstanbul Rallisi’nde de ilk startını alacak.

  Castrol Ford Team Türkiye pilotu Emre Yurdakul ve co-pilotu Burak Erdener İSOK İstanbul Ralli’sinde Ford Fiesta R2 ile A6 sınıfında mücadele edecekler. Takımın diğer ekipleri, Burcu Çetinkaya , Çiçek Güney ve Murat Bostancı, Emir Şahin ise, İSOK İstanbul Rallisi’ne mevcut Ford Fiesta ST araçları ile katılacaklar.

  Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, Fiesta R2 için “Yeni Fiesta’nın amatörlere yönelik hazırlanan ilk ralli versiyonu olan Fiesta R2, sıralı şanzımanı, ayarlanabilir süspansiyonu ve canlı motoru ile safkan bir ralli otomobili. Çok dayanıklı ve hızlı olduğunu testlerde gördük. Heyecan verici bir otomobil ve resmi olarak ilk kez Türkiye’de yarışacak olması bize gurur veriyor. 2006 yılından beri dünyada 270’den fazla otomobille, 17 ülkede düzenlenen Fiesta Cup organizasyonlarında, önümüzdeki seneden itibaren Fiesta ST yerini Fiesta R2’ye bırakacak. Bundan sonraki programımız, Fiesta’nın ikinci ralli versiyonu olarak yıl sonuna kadar üretilecek ve gelecekte Focus WRC’nin yerini alacak olan Fiesta S2000’in de ilk startını Türkiye’de alması. ” dedi.

  Castrol Ford Team Türkiye'nin geçtiğimiz yıl, Türkiye ralli sporunda bugüne dek elde edilmiş en büyük başarılardan birine imza atarak şampiyonluğu kazandığı Fiesta Sport Trophy International’da Ekim ayındaki İspanya Rallisi’nden itibaren Fiesta R2 araçlar kullanılacak.

  Global Stil İkonu, Avrupa Satış Şampiyonu
  Geçtiğimiz yıl lansmanı gerçekleştirilen yeni nesil Ford Fiesta, “global stil ikonu” olarak tanımlanıyor. Çarpıcı tasarımının yanı sıra konforu ve teknolojik özellikleri ile kısa sürede büyük başarı yakalayan Yeni Ford Fiesta, Avrupa’da ve ülkemizde kendi segmentinin en popüler aracı olarak ön plana çıkıyor.

  Ford, Avrupa’da en çok satan araç olma başarısını da gösteren Yeni Fiesta’nın ilk ralli versiyonu R2 ve yıl sonunda yarışmaya başlayacak olan ikinci ralli versiyonu Fiesta S2000 ile, bir önceki modelin rallilerdeki başarısını geliştirerek sürdürmeyi planlıyor.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön