•    HABER DETAY
 • Tem 2 2009 12:00AM - Şampiyon pilotlarımızın 2009 Mesaisi Başlıyor

  Geçtiğimiz yıl Dünya Ralli Şampiyonası ile birlikte organize edilen uluslararası Fiesta SportTrophy International (FSTi) şampiyonasını birincilik ve ikincilikle kapatan Castrol Ford Team Türkiye, “Son Şampiyon” ünvanı ile, 2009 mücadelesine de iddialı giriyor.

  24 - 28 Haziran tarihlerinde Polonya’nın Mikolajki şehrinde düzenlenecek Dünya Ralli Şampiyonası 8. ayağı Polonya Rallisi’nde Fiesta SportTrophy International 2008 Şampiyonu Emre Yurdakul, co-pilotu Burak Erdener ve geçtiğimiz sezonu FSTi ikincisi olarak tamamlayan Burcu Çetinkaya ve co-pilotu Bahadır Gücenmez, Ford Fiesta ST ralli otomobilleri ile üst üste ikinci şampiyonluk için sezona ve parkurlara merhaba diyecekler.

  Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, takımın bu yılki hedefinin, ülkemize bir şampiyonluk daha getirmek olduğunu belirtti ve şunları söyledi: “Şampiyon pilotlarımız ve profesyonel yapılanmamız ile başarı geleneğimizi sürdüreceğiz. Pilotlarımız sezona çok iyi hazırlandılar. Yarış severlere heyecanlı anlar yaşatmaya ve ülkemizi Dünya Ralli Şampiyonası’nda en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.”

  Castrol Ford Team Türkiye, 2009 şampiyonasında Polonya Rallisi’ni takiben Dünya Ralli Şampiyonası Finlandiya, İspanya ve İngiltere Rallilerinde şampiyonada zirve mücadelesi vermeye devam edecek.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön