•    HABER DETAY
 • May 26 2009 12:00AM - Castrol Ford Team Türkiye, Ege'de Efeler gibi

  2009 yılını “başarılara devam ve geçiş senesi” olarak ilan eden Castrol Ford Team Türkiye, sezonun ikinci yarışı Ege Rallisi’nde de başarılarını sürdürdü. Sezona Türkiye Ralli Şampiyonası ilk ayağı olan İstanbul Rallisi ile başlayan takım, mevcut Ford Fiesta ST araçlarını Türkiye’de son kez kullandı. Takımın yeni Fiesta R2 ralli otomobilleri ise, Temmuz ayında hazır olacak ve 4-5 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan İSOK İstanbul Rallisi’nden itibaren parkurlarda yerini alacak.

  Asfalt karakterli toplam 100,90 km uzunluğundaki 8 özel etaptan oluşan Ege Rallisi sonunda Castrol Ford Team Türkiye’den Emre Yurdakul – Burak Erdener Ege Rallisini yine en hızlı Fiesta pilotu olarak bitirmeyi başardı,.Burcu Çetinkaya – Çiçek Güney ise bu yarışta “Bayanlar Birincisi” oldu. Castrol Ford Team Türkiye ile ilk yarışında Murat Bostancı – Emir Şahin ikilisi “Genç Sürücüler Birincisi” olarak Ege Rallisi’ni tamamladı.

  Genç şampiyonlarla, bu yıl da iddialarını sürdürüyor

  Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk iki ayağı sonunda, Grup A ve Sınıf 7 Klasmanlarında Emre Yurdakul birinciliğini korurken, Burcu Çetinkaya ikinci sırada yer alıyor, ayrıca diğer bir Fiesta ST pilotu Ünal Şenbahar’da Türkiye ralli N3 şampiyonasında liderliğini sürdürürken co-pilotu Emire Cantürk’te Ege rallisi sonrası Türkiye bayan co-pilotlar şampiyonasında birinciliği elinde bulunduruyor.

  Son üç yılın Türkiye bayanlar şampiyonu.

  2006,2007 ve 2008 yıllarında Türkiye ralli şampiyonasında bayan pilotlar birincisi olmayı başaran Burcu Çetinkaya 2009 yılında da Ege Rallisi sonrası “En İyi Bayan Pilot” ünvanını sürdürmeye devam ediyor.

  Türkiye’ye uluslararası arenada üst üste ikinci şampiyonluğu kazandırma hedefi

  Takım, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın yanı sıra, geçen yıl ard arda gelen birinciliklerle şampiyonluğu elde ettiği, Dünya Ralli Şampiyonası yarışları ile birlikte koşulan Fiesta Sporting Trophy International’da da bir kez daha zirve mücadelesi verecek. Castrol Ford Team Türkiye’nin yurt dışı programı, Dünya Ralli Şampiyonası’nın Polonya, Finlandiya, İspanya ve İngiltere ayaklarından oluşuyor.

  Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı: “2008’de elde ettiğimiz başarılardan sonra, 2009 yılında da planlarımız dahilinde yolumuzda emin adımlarla ilerliyoruz. Güçlü pilotlarımız, dayanıklı ve rekabetçi Fiesta’larımızla bu başarılarımızı devam ettirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

  Takımın bir sonraki hedefi, 26-28 Haziran tarihlerinde koşulacak olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın 8. ayağı olan Polonya Rallisi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön