•    HABER DETAY
 • May 5 2009 12:00AM - Castrol Ford Team Türkiye, 2009'da da tam gaz

  Takım Direktörü Serdar Bostancı: “2009 başarılara devam ve geçiş yılı olacak”

  Castrol Ford Team Türkiye, 2009 yılını “başarılara devam ve geçiş senesi” olarak ilan etti. Sezona Türkiye Ralli Şampiyonası’nın da ilk ayağı olan İstanbul Rallisi ile başlayan takım, bu ilk yarışa mevcut Ford Fiesta ST araçları ile katıldı. Takımın yeni Fiesta R2 araçları ise, Haziran ayında hazır olacak ve ekip Haziran ayından itibaren yeni araçları ile yarışacak.

  Genç şampiyonlarla devam

  Geçtiğimiz yıl, Türk ralli sporunda bugüne dek elde edilmiş en büyük başarılardan birine imza atarak Fiesta Sporting Trophy International şampiyonluğunu kazanan Emre Yurdakul yeni sezonda Burak Erdener ile, sezon boyunca en yakın rakibi olan, şampiyonayı ikinci sırada tamamlayan son 3 senenin Türkiye Ralli Bayanlar Şampiyonu Burcu Çetinkaya ise Bahadır Gücenmez’in co-pilotluğunda, bu yıl da Castrol Ford Team Türkiye'nin renkleri ile başarıdan başarıya koşacaklar.

  Türkiye’ye uluslararası arenada üst üste ikinci şampiyonluğu kazandırma hedefi

  Takım, Türkiye Ralli Şampiyonasının yanı sıra, geçen yıl büyük başarı elde ettiği, Dünya Ralli Şampiyonası paralelinde gerçekleştirilen Fiesta Sporting Trophy International’de de bir kez daha şampiyonluk kovalayacak. Yurt dışı programı, Polonya, Finlandiya, İspanya ve İngiltere ayaklarından oluşuyor.

  Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı: “2008’de, 11. yılımızda, çok büyük başarılara imza attık. Tamamen kendi altyapımızdan yetiştirdiğimiz gençlerimiz, Fiesta Sporting Trophy'yi sezon boyunca başta götürdüler ve sezon sonunda zirveyi paylaştılar. Bu yıl da, deneyimli pilotlarımız ve dayanıklı, rekabetçi Fiesta’larımızla aynı başarıları tekrarlamayı hedefliyoruz. Yeni Fiesta R2’lerimizi, Haziran ayından itibaren yarış severlere izlettireceğiz. Sponsorlarımız Castrol, BP ve Adidas ise, bu yıl da bizlerle birlikte olmayı sürdürecekler” şeklinde konuştu.

  Türkiye Şampiyonasının ilk ayağı İstanbul Rallisinde, toplam 250,09 km uzunluğundaki 15 özel etap sonunda A7grubunda Fiesta ST ile yarışan Castrol Ford Team Türkiye ekipleri Emre Yurdakul – Burak Erdener yarışı grubunun birincisi, Burcu Çetinkaya-Bahadır Gücenmez ikilisi ise ikincisi olarak tamamladı.

  Emre Yurdakul-Burak Erdener ikilisi ayrıca ralinin genel klasmanında elde ettikleri derece ile önlerindeki güçlü 4 çeker rakiplerinin ardından, önden çekişli Fiestaları ile en hızlı 2 çeker otomobil olarak finişe gelmeyi başardılar.

  Yine Fiesta ST ile yarışan Ünal Şenbahar-Emire Cantürk ikilisi de İstanbul rallisinde N3 sınıfında birinciliği elde etti.

  Takımın bir sonraki hedefi, 23-24 Mayıs tarihlerinde koşulacak olan Ege Rallisi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön