•    HABER DETAY
 • Eki 8 2008 12:00AM - Castrol Ford Team Türkiye şampiyonluğa koşuyor!

  Fiesta Sporting Trophy’nin İspanya Katalonya’da koşulan son ayağında turnuva liderliğine Emre Yurdakul yerleşti. Finale bir kala Türk takımları arasında müthiş rekabettin yaşandığı yarışta, Burcu Çetinkaya bir puan farkla Yurdakul’un ardında yer aldı. Türkiye, Castrol Ford pilotları ile adım adım şampiyonluğa koşuyor.

  Fiesta Sporting Trophy International’ın 5. ayağı olan İspanya Rallisi’nde Emre Yurdakul ve Can Erkal ikilisi birincilik kürsüsüne çıktı. Bu sonuç ile Yurdakul - Erkal çifti, turnuvayı lider olarak götüren Burcu Çetinkaya - Çiçek Güney ikilisinin önüne geçerek liderliği yakaladı. Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney ise yarış sonunda ikinci olurken turnuvanın şampiyonluk düğümünün çözümü İngiltere Rallisi’ne kaldı.

  İki ekip arasında son yarışlarda yaşanan mücadele İspanya Rallisi’nde de devam ederek liderliğin el değiştirmesi ile sonuçlandı. Burcu Çetinkaya- Çiçek Güney ikilisinin 29 puanla, Emre Yurdakul- Can Erkal ikilisinin bir puan önünde start aldığı yarışın sonunda gülen taraf Yurdakul- Erkal ikilisi oldu.

  İspanya Rallisi’nde öncelikli hedeflerinin yarışı tamamlamak olduğunu belirten Takım Direktörü Serdar Bostancı, yarış süresince mücadelenin esas olarak Türk ekipler arasında yaşandığını, herhangi bir takım emrinin verilmemesinin de sportif rekabeti artırdığını vurguladı.

  ŞAMPİYON GALLER’DE BELLİ OLACAK

  Liderliğin yine bir Türk ekipte kalması ve şampiyonun son yarışa kadar belli olmamasının turnuvaya ayrı bir heyecan kattığını vurgulayan Bostancı, turnuvanın son yarışı olan İngiltere Rallisi’nde heyecanın yine dorukta olacağını ve şampiyonluk düğümünün Galler’de çözüleceğini belirtti.

  Gerek Dünya Ralli Şampiyonası’nın, gerekse Fiesta Sporting Trophy International’ın son yarışı 5-7 Aralık tarihlerinde İngiltere Galler bölgesinde koşulacak.

  Castrol Ford Team Türkiye’nin matematiksel olarak şampiyonluğu garantileyen pilotları Emre Yurdakul ve Burcu Çetinkaya, birbirlerine çok yakın (38 ve 37) puanlara sahip. Şampiyona üçüncüsü pilotumuz Koray Muratoğlu, üçüncülüğü aynı puana sahip Alman pilot Muller Wende ile paylaşırken, onları şampiyonada Litvanyalı Baranauskas, Finlandiyalı Horkama ve İngiliz Moore takip ediyor.

  İspanya Rallisi’nin ardından puan durumu:

  Emre Yurdakul 38
  Burcu Çetinkaya 37
  Koray Muratoğlu 14
  J. Muller-Wende 14
  Vytautas Baranauskas 10
  Richard Moore 10
  T.Horkama 6
  Atte Alanen 4
  Philippe Maertens 4  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön