•    HABER DETAY
 • Ağu 20 2008 12:00AM - Şampiyonluğa adım adım yaklaşıyoruz!!! Almanya rallisinde zafer yine Emre Yurdakul– Can Erkal ikilisinin...

  Dünya Ralli Şampiyonası’nın 14-17 Ağustos tarihleri arasında Almanya’nın Trier bölgesinde koşulan Almanya Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye Takımı yine büyük bir başarı göstererek 1 ve 3. oldu.

  Fiesta Sporting Trophy International’ın 4.yarışı olan ADAC Almanya Rallisi’nde Castrol Ford team Türkiye Emre Yurdakul- Can Erkal; Burcu Çetinkaya-Çiçek Güney ve Koray Muratoğlu- Levent Özokutucu’dan oluşan 3 ekip ile start aldı. Kupanın ilk asfalt yarışı olan Almanya Rallisi 353km’si özel etap olmak üzere toplam 1174km koşuldu.

  Alman, Belçikalı, İngiliz, Litvanyalı toplam 9 Ekibin katıldğı kupada Emre Yurdakul- Can Erkal ikilisi ilk gün yarışa kontrollü başlayarak 2.günün sonunda dördüncülüğe yükseldiler. Yarışın son günü istikrarlı tempolarını sürdüren ikili yarışın sonunda 1. olarak podyuma çıktı.

  Castrol Ford Team Türkiye’de ilk gün yarışa en tempolu başlayan ekip Koray Muratoğlu- Levent Özokutucu ikilisiydi. Ancak ikili, yoldan çıkmaların sıkça yaşandığı yarışın ikinci gününde yoldan çıkarak yarışa veda etti.

  FSTi’nin koşulan 4 yarışı sonunda halen şampiyona liderliğini koruyan Burcu Çetinkaya- Çiçek Güney çifti ise kontrollü bir yarış stratejisi izleyerek yarışı üçüncülükle tamamladılar ve şampiyonadaki liderliklerini sürdürdüler.

  Son 2 yarışa lider giriyoruz...

  Emin adımlar ile hedefe doğru ilerlediklerini belirten Ford Rallye Sport Türkiye teknik Direktörü Serdar Bostancı “İlk 3 ralli sonrasında elde ettiğimiz pozisyonları korumak amaçlı olarak başladığımız bu rallide amacımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Çok kırıcı, hızlı, dar asfalt ve beton zemine sahip bu ralli kendine has bir karakteristiğe sahip. İlk defa katıldıkları ve deneyim kazandıkları böyle bir parkurda, tecrübeli evsahibi rakiplerine karşı 1.ve 3. olan pilotlarımız büyük bir başarı elde ettiler. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde iki dünya ralli şampiyonasına katıldıklarını belirten Bostancı, Finlandiya rallisi’nin ardından 3. günü yol olmak üzere toplam 6 günlük arada 3 aracın baştan aşağı yenilenerek Almanya Rallisi’ne hazır hale getirildiğini ” söyledi. Bostancı, “Bu kadar zorlu ve birbirinden bu kadar farklı 2 Dünya Ralli Şampiyonasını tamamlayan pilot, co-pilot ve teknik ekibe teşekkür ederim” dedi.

  Şampiyonanın dördüncü yarışı 03-05 Ekim tarihleri arasında İspanya’da gerçekleşecek olan İspanya Rallisi’nde koşulacak.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön