•    HABER DETAY
 • Ağu 6 2008 12:00AM - Rallinin ana vatanında 1. Emre Yurdakul–Can Erkal ikilisi oldu...

  Castrol Fiesta Sporting Trophy ‘nin 3 ayağı olan Nestle-Oil Finlandiya Rallisinde Emre Yurdakul ve Can Erkal ikilisi birincilik kürsüsüne çıktılar. İlk 2 yarışta şansızlıklar yaşayan Yurdakul- Erkal çifti sezonun 3. yarışında birinci gelmeyi başardılar. Bu sonuç ile Yurdakul-Erkal çifti ile şampiyonanın birincisi Burcu Çetinkaya-Çiçek Güney arasındaki fark 5 puana indi.

  Finlandiya rallisinde rekabetin kendi pilotlarımız arasında yaşandığını aktaran Ford Rallye Sport Turkiye teknik Direktörü Serdar Bostancı “Finlandiya rallisi bizim için çok önemliydi. Tüm pilot ve co-pilotlarımız bu yarışa ayrı bir önem vererek büyük bir şevkle hazırlandılar. Burası rallinin ve şampiyon rallicilerin ana vatanı kabul ediliyor ve 420km lik parkur Dünya ralli şampiyonasının en zorlu ayaklarından biri. Emre ve Can kendilerine verdiğimiz akılcı taktiği eksiksiz uyguladılar. Tempolarını düşürmeden yarışı yakından takip ettiler ve başarıya ulaştılar” dedi.

  Yarışı 2. sırada bitiren Koray Muratoğlu- Levent Özokutucu ortaya koydukları ölçülü yarış ile beğeni topladılar. Cumartesi sabahına yağ karterinin hasarlı olması nedeniyle sorunlu başlayan ikili bu zorluğa rağmen şampiyonadaki puanları yükselterek, yarış sonunda 3. lüğe çıkmayı başardılar.

  Şampiyonanın tek bayan takımı liderliğini sürdürüyor...

  FSTi’nin koşulan 3 ayağı sonunda halen birinciliğini koruyan Burcu Çetinkaya- Çiçek Güney çifti ise yarışı sürekli yakın takip ile devam ettirdi. Şampiyonada ki birinciliği koruyan Burcu – Çiçek ikilisi rakipleri arasından bu yarışı 4.sırada tamamlayarak birinciliklerini korumayı başardılar.

  Yarışın sonunda takım elemanları ile birlikte kutlama yapan Serdar Bostancı, tüm yarış boyunca adrenalinin eksik olmadığını belirterek “ Tüm pilot ve Co-Pilotlarımızı kutluyoruz. Şampiyonaya bir rekabet havası kattığımız kesin, Ford takımı bizi yakından takip ediyor. Şimdiki hedefimiz 2 hafta sonra yapılacak Almanya Rallisinden de benzer bir sonuçla dönmek olacak” şeklinde konuştu.

  Fiesta Sporting Trophy International farklı ülkelerin kendi bayrakları ile katılımı formatında düzenlendiği için milli bir başarı gösterme potansiyeline sahip bir organizasyon. Organizasyonda N3 kategorisinde yarışan araçlar birbiriyle aynı spesifikasyonlara sahip 2lt Duratec motorlu 165bhp Ford Fiesta ST’ler. Şampiyonanın dördüncü yarışı 13-17 Ağustos tarihleri arasında Almanya’da gerçekleşecek olan Almanya Rallisi’nde koşulacak.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön