•    HABER DETAY
 • Tem 21 2008 12:00AM - Castrol Fiesta Sporting TRophy’de Eski Şampiyonun Ayak Sesleri

  Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nin dördüncü yarışı 35. Hitit Rallisi Ankara Otomobil Sporları Kulübü ANOK tarafından 19 Temmuz tarihinde Ankara Kızılcahamam bölgesinde gerçekleştirildi.

  Castrol Fiesta Sporting Trophy Türkiye pilotları İSOK İstanbul Rallisi’nden kisa bir süre sonra Hitit Rallisi için Ankara’daydılar. Dört farklı toprak karakterli etabın üçer kere geçilmesi ile gerçekleşen rallide 10 Fiesta ST pilotu N3 kategorisinde yarışa katıldı.

  Liderlik mücadelesi Burcu Çetinkaya ile Koray Muratoğlu arasında geçerken, yarışın en heyecan veren çekişmesi N3 kategorisindeki üçüncülük mücedelesinde Fiesta pilotları Ünal Şenbahar ile Eren Üçlertoprağı arasında yasandi. Eren Üçlertoprağı bu sene Castrol Rally Academy pilotu olarak kazandığı bonusla Fiesta N3 araçla Ford Rallye Sport Turkey takımı bünyesinde yarışıyor ve yeteneğini geliştirmeye çalışıyor.

  Şampiyona lideri Hamdi Saraçkardeşler hizli başladiği yarışta arka tekerleğini kopararak yarışa veda etti ve şampiyonluk mücadelesinde iki sira birden kaybederek üçüncülüğe düştü. Geçen yılın şampiyon ekibi Koray Muratoğlu-Levent Özokutucu ise Burcu Çetinkaya’nın önünde finişe gelerek şampiyonluk için yine iddiali olduğunu kanıtladılar. Burcu Çetinkaya-Cicek Guney yarış sonunda Bayanlar Kategorisinde birinciliği alırken, Koray Muratoğlu N3 kupasını kaldıran isim oldu.

  10 Fiesta ST otomobilin 9 tanesinin finişe gelerek Ankara’nın kirici etaplarında kendilerini ispat ettikleri 35. Hitit Rallisi sonu Castrol Fiesta Sporting Trophy Şampiyonası klasmanı şöyle oluştu;

  Burcu Çetinkaya 22 Puan
  Koray Muratoğlu 20,25 Puan
  Hamdi Saraçkardesler 16.5 Puan
  Berna Aksoy 12,5 Puan
  Unal Senbahar 7,75 Puan
  Menderes Okur 7 Puan
  Berkay Savkay 6 Puan
  Evren Ozcan 5,25 Puan
  Demet Kapani 3 Puan

  Castrol, Ford, BP ve Lassa’nın sponsorluğunda, Ford Rallye Sport Turkey tarafından organize edilen Castrol Fiesta Sporting Trophy için bir sonraki yarış 6-7 Eylül tarihlerinde koşulacak Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonasının da 5. Yarışı olan Bursa Rallisi olacak.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön