•    HABER DETAY
 • Tem 8 2008 12:00AM - Castrol Fiesta Sporting TRophy’de Liderlik farkı sadece yarım puan...

  Castrol, Ford, BP ve Lassa’nın sponsorluğunda, Ford Rallye Sport Turkey tarafından organize edilen Castrol Fiesta Sporting TRophy, Arkas Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. yarışı olan İstanbul Rallisi’nde 10 araç ile start aldı.

  145 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 234 kilometrelik parkurda gerçekleşen yarışta birinciliği Burcu Çetinkaya-Bahadır Gücenmez ikilisi kazandı.

  Burcu Çetinkaya-Bahadır Gücenmez ikilisi aynı zamanda rallinin Grup N3 birinciliğine de imza attılar.

  Kupada ve N3 kategorisinde ikinciliği Berkay Hakkı Şavkay- Tolga Şansal ikilisi aldı.

  Üçüncülüğü alan Berna Aksoy- Belma Çelik ikilisi ise bayanlar klasmanında da birinciliği alarak bu klasmanda bizde varız dediler.

  Burcu Çetinkaya ve Hamdi Saraçkardeşler arasında tüm gün devam eden kıyasıya birincilik mücadelesinde sondan bir önceki etapta mekanik problem yaşayan Hamdi Saraçkardeşler’in yarışa veda etmesi sonucu gülen taraf Burcu Çetinkaya oldu.

  Burcu Çetinkaya bu yarışta elde ettiği birincilik ile kupada ikinci sıraya yükselerek istikrarlı tırmanışını devam ettirdi.

  Castrol Fiesta Sporting TRophy’de İstanbul Rallisi’nde 7 ekip finiş görürken, yarışın ardından zirvedeki puan sıralaması aşağıdaki gibi şekillendi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön