•    HABER DETAY
 • Nis 6 2008 12:00AM - Fiesta Heyecanı kaldığı yerden devam...

  Castrol, Ford, BP ve Lassa’nın sponsorluğunda, Ford Rallye Sport Turkey tarafından organize edilen Castrol Fiesta Sporting TRophy Türkiye, Kıtalararası İstanbul Ralli Şampiyonası ile start aldı.

  255 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 711 kilometrelik parkurda gerçekleşen yarışta sezona birincilik ile başlayan Koray Muratoğlu-Levent Özokutucu ikilisi oldu. Koray Muratoğlu-Levent Özokutucu aynı zamanda Grup N3 birinciliğine de imza attılar.

  Kupada ve N3 kategorisinde ikinciliği Hamdi Saraçkardeşler- Fatih Yalçınkaya ikilisi aldı.

  Üçüncülüğü ise geçen yılın Bayan Pilotlar Şampiyonu Burcu Çetinkaya- Çiçek Güney ikilisi alırken aynı zamanda bayanlar birincisi olarak da sezona iyi bir başlangıç yaptı.

  Kupanın tüm ekipleri bu zorlu ve kırıcı rallide finişi görerek sezona hızlı bir giriş yaptılar.

  2006 sezonunda 2 yıllık bir tek marka kupası olarak başlanan Castrol Fiesta Rallye Cup, düzenlendiği 2006 ve 2007sezonu süresince Türkiye Ralli Şampiyonası içinde yarattığı enerji ile şampiyona içinde farklı bir konuma sahip oldu.

  2008 sezonu için gerek daha önce bu kupa içinde yarışan pilotlardan gerekse profesyonel bir ekip içinde yarışma fırsatı arayan gençlerden gelen talepler doğrultusunda “Castrol Fiesta Sporting TRophy Türkiye” ismi ile devam edilmesine karar verildi. N3 kategorisinde Fiesta ST araçlar ile yapılan kupada 3’ü bayan olmak üzere toplam 10 ekip mücadele ediyor.

  Gençlere desteğe devam...

  Castrol Ford Team Türkiye bünyesinde yarışan diğer 2 ekip ise ralli sporuna genç yeteneklerin kazandırılması amacı ile oluşturulan “Castrol Rally Academy” konsepti kapsamında yer alan Emre Durmaz- Efe Ersoy ve Eren Üçlertoprağı- Çağdaş Yaltı ikilisi. Castol İstanbul Mahalli Şampiyonası’nda N2 ve N3 kategorilerinde en iyi dereceyi elde eden 24 yaş altı bu 2 pilot Türkiye Ralli Şampiyonası boyunca Castrol ve Ford’un desteği ile N3 ve A7 kategorilerinde mücadele edecek. Her iki ekip de bu zorlu rallide finişi görerek, eğitimlerine iyi bir başlangıç yaptı  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön