•    HABER DETAY
 • Ara 5 2007 12:00AM - Ford Rallye Sport Turkey pilotları Büyük Britanya’da!..

  Dünya Ralli Şampiyonası’nın 16. ve son ayağı olan, 29 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında koşulacak Galler Rallisi’nde Ford Rallye Sport Turkey pilotları, Emre Yurdakul ve Burcu Çetinkaya, Ford Fiesta ST’leriyle mücadele edecekler.

  Şampiyonanın en prestijli yarışlarından birisi olan Galler Rallisi’nde mücadele edecek olan genç pilotlar, Galler’in zorlu hava ve yol koşullarına sahip etaplarında yarışacaklar.

  Deneyim kazanmaya devam ediyoruz...

  Dünya Ralli Şampiyonası’nın son ayağı olan ve toplam 17 özel etap ve 3 gün olarak koşulacak yarışla ilgili olarak bilgi veren Ford Rallye Sport Turkey Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Deneyim kazanmaya devam ediyoruz. Ülkemizde motorsporlarının gelişimi ve gelecekte ülkemizi temsil edecek pilot ve pilotların yetişebilmesi amacıyla, bu yöndeki ataklarımıza devam edeceğiz. Bu yıl, yurtdışında üç yarışta; önce Finlandiya’da Fiesta Sporting Trophy International’da Emre’nin birinciliğiyle sonuçlanan, sonra da Adil Küçüksarı’nın mücadele ettiği Almanya Rallisi’ne katıldık. Sezonun son ve hemen hemen en zorlu etaplarına sahip bu rallide iki pilotumuzla yer alacağız.” dedi.

  Türkiye’de de bu sezon ikincisi yapılan tek marka kupası Castrol Fiesta Rallye Cup’ın uluslararası organizasyonu olan Fiesta Sporting Trophy International, FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda koşuluyor. Organizasyonda N3 kategorisinde yarışan araçlar birbiriyle aynı spesifikasyonlara sahip 2lt Duratec motorlu 160bhp Ford Fiesta ST’ler.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön