•    HABER DETAY
 • Eyl 1 2007 12:00AM - 32. Yeşil Bursa Ralli'sinde Ford Rallye Sport Turkey'in gençleri kürsüye amborgo koydu!..!

  29-30 Eylül 2007 tarihleri arasında Bursa da düzenlenen Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonasının 6. yarışı olan 32. Yeşil Bursa Rallisini Ford Rallye Sport Turkey'in genç pilotu Emre Yurdakul kazandı. Emre Yurkakul (25) elde ettiği bu önemli birincik ile motorsporları tarihine adını yazdırırken aynı zamanda pilotlar şampinasında da 68.40 puanla ikinciliğini koruyarak Kıbrıs Rallisi öncesi pilotlar şampiyonasındaki iddiasını matematiksel olarak devam ettirdi. Yine yarışın ikinciliğini Ford Rallye Sport Turkey alt yapısından yetişen Yağız Avcı (23) elde ederken üçüncüğü Ford Rallye Sport Turkey'in diğer bir genç pilotu Adil Küçüksarı (22) kazandı. Böylece yarış sonunda üç genç pilot kürsüye çıkmanın mutluluğunu paylaştılar.

  Ford Rallye Sport Turkey Takım Direktörü Serdar Bostancı , " 32. Yeşil Bursa Rallisi tüm yönüyle motorsporları tarihine geçen bir yarış oldu. Yarış öncesi Türkiye Ralli Şampiyonu ünvanı bulunan ve bu yarışın favori olarak gösterilen Hakan Dinç, Ercan Kazaz, Mehmet Besler gibi önemli isimlerin yerine kürsüye çıkan genç pilotlar çok önemli bir başarıya imza attılar. Yirmibeş yaş altı üç pilot ilk kez Türkiye şampiyonasının bir yarışında kürsüye çıkma başarısını gösterdiler" dedi.

  Serdar Bostancı , bu seneki Türkiye Ralli Şampiyonası çok renkli geçti. Beş yarışın dördünü farklı pilotlar kazanarak aslında 2007 sezonunun ne kadar rekabet içerisinde geçtiğini açıkca ortaya koyuyor. Ford Focus WRC ile yarışan genç pilotumuz Emre Yurdakul'un bu sezon elde ettiği başarılı sonuçlardan çok memnunuz. Yeşil Bursa Rallisi'ni genel klasman birincisi olarak tamamlamasıda mutluluğumuzu kat kat arttırdı.

  32. Yeşil Bursa Rallisi'nde şampiyonlar belli oldu!..

  Castrol Fiesta Rallye Cup'da yarışan Koray Muratoğlu, hem Castrol Fiesta Rallye Cup birinciliğine hem de Türkiye Ralli Şampiyonası Grup N3 birinciliğini kazandı.

  Burcu Çetinkaya'dan Bursa'da çifte zafer!..

  Castrol Fiesta Rallye Cup'da mücadele eden Burcu Çetinkaya, Türkiye Bayanlar Ralli Şampiyonluğunu Bursa'da elde ettiği birincilikle perçinlerken aynı zamanda Castrol Fiesta Rallye Cup'da ikincilik kürsüsüne çıkmayı başardı.

  Ford Fiesta ST ile yarışan Duygu Deniz A7 sınıfında Türkiye şampiyonu olurken, Ford KA ile yarışan Demet Kapani A5 sınıfı Türkiye şampiyonluğuna imza attı.

  32. Yeşil Bursa Rallisi 29-30 Eylül 2007 tarihleri arasında 423 kilotmetrelik toprak parkuda koşuldu.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön