•    HABER DETAY
 • Eyl 9 2007 12:00AM - Ford Otosan Kocaeli Rallisi'nde Ford Focus'lar kürsüde!..

  Kocaeli'nde 8-9 Eylül 2007 tarihleri arasında gerçekleşen, 129 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 257 kilometrelik Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası 25'inci Ford Otosan Kocaeli Rallisi'nde, Ford Rallye Sport Turkey'nin Focus WRC pilotları Emre Yurdakul ikincilik ve Hakan Dinç de üçüncülük kürsüsüne çıktı. Takımın diğer Ford Focus WRC pilotu Adil Küçüksarı 2. gün yaptığı ataklarla üst sıralara tırmanarak yarışı dördüncü sırada tamamladı.

  Emre Yurdakul'un istikrarlı yükselişi devam ediyor...

  Ford Rallye Sport Turkey'in genç pilotu Emre Yurdakul bu sene elde ettiği başarılı derecelere bir yenisni daha ekleyerek Ford Otosan Koceli Rallisi'nde ikincilik kürsüsüne çıktı. Emre Yurdakul tüm yarış boyunca sergilediği yüksek tempolu performansı ile yarış severlere keyifli bir haftasonu yaşattı.

  Hakan Dinç ikinci gün hızlandı!..

  Ford Focus WRC ile İpragaz Energy Team desteğiyle yarışan Hakan Dinç yarışın ilk günü kendinden beklenen performansın altında bir yarış çıkararak 4. sırada kapalı garaja girdi. İkinci günün ilk etabının startı ile birlikte atağa geçen tecrübeli pilot yarış sonunda 3. sırada kürsüye çıkmayı başardı.

  Adil Küçüksarı da atağa geçmek için yarışın ikinci gününü bekledi!..

  Ford Rallye Sport Turkey'in bir diğer genç pilotu Adil Küçüksarı ilk gün kontrollü bir yarış çıkararak 6. sırada kapalı garaja geldi. İkinci gün temposunu artıran genç pilot ilk önce önünde yeralan Fatih Kara'yı geçmeyi başardı. Günün son etabında mekanik arıza nedeniyle Yağız Avcı'nın yarış dışı kalmasıyla Ford Otosan Kocaeli Rallisi'nde dördüncü sırada yer alarak takıma önemli puanlar kazandırdı.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön