•    HABER DETAY
 • Ağu 2 2007 12:00AM - Emre Yurdakul en hızlı Fiesta ST pilotu

  Türkiye şampiyonasında elde ettikleri derecelerle dikkat çeken Emre Yurdakul – Can Erkal ikilisi’nden, Ford Rallye Sport Turkey adına katıldıkları ilk uluslararası rallide önemli başarı...

  Dünya Ralli Şampiyonası’nın dokuzuncu yarışı olan 2-5 Ağustos tarihleri arasında koşulan Finlandiya Rallisi’nde Ford Rallye Sport Turkey adına, Fiesta ST ile yarışan Emre Yurdakul Can Erkal ikilisi, Grup N3’de deneyimli ve güçlü rakiplerini geri bırakarak üçüncülüğü elde etti.

  Dünya Ralli Şampiyonası’nın en hızlı, zor ve deneyim gerektiren toprak yarışı olan Finlandiya Rallisi, toplam 360,34km, 23 özel etapta ve 3 gün olarak koşuldu. 25’i WRC otomobil olmak üzere, toplam 115 ekibin yarıştığı rallide, ilk yurtdışı deneyimlerini yaşayan Emre Yurdakul – Can Erkal ikilisi, tecrübeli pilotlar ile mücadele ederek, genel klasmanda da 52.liği elde etti.

  İkili, 2006 yılında başlayan ve Dünya Ralli Şampiyonası’nın 7 yarışını takip eden Fiesta Sporting Trophy International’da da 1. oldu.

  Finlandiya Rallisi’nde 4.yarışı yapılan Fiesta Sporting Trophy Intenational’ın 2007 sezonu lideri İngiliz Barry Clark-Scott Martin ikilisini geride bırakma başarısını gösteren Emre Yurdakul-Can Erkan ikilisi ilk defa katıldıkları kupada büyük başarı elde ettiler.

  Fiesta Sporting Trophy Int.’de sıralama, birinci Emre Yurdakul-Can Erkal, ikinci Barry Clark-Scott Martin (İngiltere) ve üçüncü Vytautas Baranauskas -Gediminas Celiešius (Litvanya) olarak gerçekleşti.

  Serdar Bostancı: “Yeni pilotlarla katılarak tecrübemizi artıracağız.”

  Elde edilen bu başarıyla ilgili bilgi veren Ford Rallye Sport Turkey Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Türkiye’de düzenlediğimiz Castrol Fiesta Rallye Cup’ı bir adım ileri götürmek adına, gerek Türkiye’deki araçlarımızı, gerekse pilotlarımızı denemek ve performanslarını görmek amacıyla FSTi’a katıldık. Sezonun yarısı olduğu ve sadece 3 yarışa katılacağımız için FSTi kupasında puan almıyoruz. Bundan sonra yine WRC’nin Almanya ve İngiltere yarışlarında farklı pilotlar ile yer alacağız.” dedi.

  Türkiye’de de bu sezon ikincisi yapılan tek marka kupası Castrol Fiesta Rallye Cup’ın uluslararası organizasyonu olan Fiesta Sporting Trophy International, FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın 7 yarışında koşuluyor. Organizasyonda N3 kategorisinde yarışan araçlar birbiriyle aynı spesifikasyonlara sahip 2lt Duratec motorlu 160bhp Ford Fiesta ST’ler.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön