•    HABER DETAY
 • Tem 14 2007 12:00AM - Hitit Rallisine genç pilotlar damga vurgu!..

  34. Hitit Rallisi Kızılcıhamam'da 14-15 Temmuz tarihlerinde 12 özel etabın geçilmesiyle sonuçlandı. ANOK kulubü tarafından organize edilen toplam 341,70 km'lik yarış sonunda genç pilot Yağız Avcı birincilik kürsüsüne çıkarken, Ercan Kazaz ikinci, Ford Rallye Sport Turkey'in Focus WRC ile yarışan genç pilotu Emre Yurdakul üçüncü oldu. Emre Yurdakul İstanbul Rallisi'nden sonra Hitit'de de kürsüye çıkarak başaralı performansını sürdürdü. Ford Rallye Sport Turkey'in diğer bir genç pilotu Adil Küçüksarı yarış boyunca sürdürdüğü üçüncülüğü son etapta takım arkadaşı Emre Yurdakul'a kaptırıp dördüncü sırada takımı adına önemli puanlara imza attı.

  Castrol Fiesta Rallye Cup'da Hitit Rallisinde Koray Muratoğlu birinciliğe birkez daha ulaşırken aynı zamanda grup N3 birinciliğini de kazandı. İkinciliği Serhat Öztemir, üçüncülüğü de Hamdi Saraçkardeşler elde etti.

  Castrol Fiesta Rallye Cup'da Hitit Rallisi'nin ardından Koray Muratoğlu 27 puan ile liderliği ele geçirirken Mert Soley 21.25 puan ile ikinci, Serhat Öztemir 19.5 puan ile üçüncü sırada şampiyonaya devam ediyorlar.

  Hitit'te bayanların başarısı…

  Burcu Çetinkaya bayanlar birinciliğine ambargo koydu.

  Castrol Fiesta Rallye Cup'ın başarılı bayan pilotu Burcu Çetinkaya beşinci olurken, bayanlar şampiyonluğunu Hitit Rallisi'nde birkez daha kazanarak üstün performansını devam ettirdi.

  A5 sınıfında 5araç arasında yaşanan rekabette Ford Ka ile yarışan Demet Kapani erkek rakipleri arasından sıyrılarak A5 sınıf birinciğine imza atarken yine Ford Rallye Sport Turkey takımının bayan pilotu Duygu Deniz ise A7 kategorisinde güçlü rakiplerine karşı birinciliği kazandı.

  Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 5. ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi ise 8-9 Eylül 2007 tarihlerinde koşulacak.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön