•    HABER DETAY
 • Oca 1 2007 12:00AM - Castrol Fiesta Rallye Cup’da mücadele doruğa ulaştı!..

  İstanbul Rallisi’nde Castrol Fiesta Rallye Cup’da ortaya konan mücadele nefesleri kesti. Okan, Ulupelit ve Akfırat etaplarının 3 kere geçildiği toprak yarışta Castrol Fiesta Rallye Cup yarışmacıları puan almak için yüksek tempoda bir pilotaj sergilediler.

  Yarışın ilk etabı olan Okan 1’de Serhat Öztemir finişe en iyi zamanda gelen Castrol Fiesta Rallye Cup pilotu oldu. Serhat Öztemir’i, Mert Soley, Koray Muratoğlu takip etti. Bu etabın sonunda Mert Soley ile Koray Muratoğlu’nun arasında sadece bir saliselik bir fark vardı. Bu da sonraki etaplarda ne kadar çekişmeli ve kıran kırana bir mücadelenin gerçekleşeceğinin bir sinyaliydi. Bu üçlüyü Okan 1’in finişinde Can Çelebi, Ünal Şenbahar, Osman Özdoğan, Burak Ertem, Berkay H. Şavkay, Burcu Çetinkaya ve Hamdi Saraçkardeşler takip etti.

  İkinci etap olan Ulupelit’te Serhat Öztemir bir kez daha en iyi zamanı yaptı. Mert Soley ve Koray Muratoğlu ise Serhat Öztemir’i yakından takip etmeye devam ettiler. Tüm Castrol Fiesta Rallye Cup pilotları sorunsuz bir şekilde Ulupelit etabında finişe ulaştılar.

  Üçüncü etap olan Akfıratta ilk iki etabın en hızlı sürücüsü Serhat Öztemir takla atarak yarışa veda etmek zorunda kaldı. Bu etapta Koray Muratoğlu en iyi zamana imza atarken, Can Çelebi, Mert Soley, Burcu Çetinkaya, Berkay H. Şavkay, Osman Özdoğan, Ünal Şenbahar, Hamdi Saraçkardeşler ve Burak Ertem sırasıyla finişe geldiler.

  Günün dördüncü etabı olan OKAN 2’de Mert Soley en hızlı zamanı yaparak finişi gördü. Mert Soley’i Can Çelebi ve Koray Muratoğlu takip etti. Ulupelit 2, Castrol Fiesta Rallye Cup araçlarının ard arda finiş gördüğü bir etap olarak göze çarptı.

  Altıncı etap olan Akfırat 2’de Castrol Fiesta Rallye Cup pilotları birbirleri ile aralarındaki zaman farkını iyice azaltmışlardı ki Ünal Şenbahar takla atarak yarışa veda etmek zorunda kaldı. Koray Muratoğlu bu etapta da en iyi dereceyi yaparak ilk sırada finişe ulaştı. Muratoğlu’nu Can Çelebi, Mert Soley ve Burcu Çetinkaya takip etti.

  Yedinci etap olan Okan 3 bu sefer Burak Ertem’e bir sürpriz hazırlamıştı. Burak Ertem Okan 3’de takla atarak İstanbul Rallisi’ne veda edenler arasına katıldı. Mert Soley bu etap da büyük bir çekişme yaşadığı Koray Muratoğlu’nun önünde ilk sırada finişe ulaştı. Koray Muaratoğlu, Can Çelebi, Osman Özdoğan, Burcu Çetinkaya, Hamdi Saraçkardeşler ve Berkay H. Şavkay finişe ulaşan pilotlardı.

  Sekizinci etap olan Ulupelit 3 bir önceki etabın tekrarı gibiydi. Mert Soley ilk sırada finişe gelirken, Koray Muratoğlu ve Can Çelebi yakın takibini sürdürüyordu.

  Artık yarışın son etabı için her şey hazırdı. Castrol Fiesta Rallye Cup birincisini Akfırat 3 yani yarışın son etabı belirleyecekti. Mert Soley yerini korumak, Koray Muratoğlu ise birinciliğe ulaşıp ERC’de kaybettiği puanları yerine koymak istiyordu. Koray Muratoğlu finişe Mert Soley’in önünde gelince Castrol Fiesta Rallye Cup’da bu sene ikinci zaferine ulaşmış oldu. Can Çelebi Akfırat 3 etabına kadar hep ilk üçün içinde yer alıp kürsüye çıkma planları yaparken mekanik arıza sonucu yarışa veda etti. Burcu Çetinkaya sergilediği performans sonucu kürsüye üçüncü olarak çıkmayı başardı.

  İstanbul Rallisi sona erdiğinde Koray Muratoğlu, Castrol Fiesta Rallye Cup birinciliği ve Grup N3 birinciliği, Mert Soley Castrol Fiesta Rallye Cup ikinciliği ve Grup N3 ikinciliği, Burcu Çetinkaya Türkiye Bayanlar Şampiyonası birinciliği, Castrol Fiesta Rallye Cup üçüncülüğü ve Grup N3 üçüncülüğüne imza attı.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön