•    HABER DETAY
 • Oca 1 2007 12:00AM - Ford Rallye Sport Turkey sezonun ilk dublesini yaptı!..

  Ford Rallye Sport Turkey İstanbul Rallisi’nde duble yaparak Ford Focus WRC’ler ile birincilik ve ikincilik kürsüsüne çıktı. Üçüncülük kürsüsünde geçen yılın ralli şampiyonu Ercan Kazaz yer aldı.İSOK tarafından organize edilen ve Okan, Ulupelit ve Akfırat özel etaplarının üç kere geçilmesiyle gerçekleşen yarış, toprak ve hızlı parkurların karakteristik yapısıyla katılımcılara ve izleyenlere zevkli bir mücadele seyretme imkanı verdi.

  Ford Rallye Sport Turkey ekibinin genç ve yetenekli pilotu Emre Yurdakul Ford Focus WRC otomobiliyle yarışın ilk özel etabı olan OKAN 1’de sergilediği hızlı pilotaj ile en iyi zamana imza atarak ilk sıraya yerleşti. Ege rallisinin birincisi Hakan Dinç Ford Focus WRC’si ile Emre Yurdakul’nun 1.9 sn arkasında ikinci sırada ilk özel etabı tamamladı. Ford Focus WRC ile bu sene yarışmaya başlayan Adil Küçüksarı ise Okan 1 etabının finişine üçüncü sırada gelerek kürsü mücadelsinde “ben de varım” dedi.

  Yarışın ikinci etabı olan Ulupelit 1’de Ford Focus WRC pilotarı yine hızlı ve istikrarlı bir şekilde finişe uluştılar. Yarışın üçüncü etabı olan Akfırat parkurunda ise yine Ford Focus WRC’ ler tozu dumana katarak ilk üç sırada etabı tamamladılar. Hakan Dinç bu etap da en iyi zamanı yaparken tecrübeli pilotu dokuz salise farkla Emre Yurdakul ve Adil Küçüksarı takip etti.

  Günün dördüncü etabı olan Okan 2’nin startı ile birlikte Ford Focus WRC’ler en iyi zamanlara imza atmaya devam ettiler. Hakan Dinç bu etapta 07:55:01 derecesiyle best time yaparken, Emre Yurdakul 08:01:08’ lik bir zamanla ikinci sırada finişe geldi. Adil Küçüksarı bu etapta aracının takla atması sebebiyle yarış dışı kalana kadar, Ford Rallye Sport Turkey takımı genel klasmanda birinci,ikinci ve üçüncülüğü elinde bulunduruyordu.

  İstanbul Rallisi’nde artık son üç etap koşulurken Ford Focus WRC’ler ilk iki sırada yer alarak kürsüye çıkma hedeflerini sürdürdüler. Okan etabının son geçişinde Hakan Dinç Focus WRC ile bir best time’a daha imza atarken Emre Yurdakul finişe üçüncü sırada geldi. Ulupelit etebında Hakan Dinç best time serisine devam ederken Emre Yurdakul kontrollü bir sürüş ile finişe ulaştı. Yarışın son etabı olan Akfırat 3’de Hakan Dinç ve Emre Yurdakul iki ve üçüncü sıralarda etap derecesi yaparak İstanbul Rallisi’nde sezonun ilk dublesine imza attılar. Hakan Dinç Ege Rallisinden sonra tekrar birincilik kürsüsüne çıkmanın keyfini yaşarken, Emre Yurdakul ikincilik kürsünde Ford Rallye Sport Turkey’e markalar şampiyonasında çok önemli puanlar kazandırmanın mutluluğunu yaşadı.

  Ford Rallye Sport Turkey 65,7 puanla markalar şampiyonasında açık ara ilk sırada yer alıyor. En yakın rakibi Fiat ise 12,5 puana sahip.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön