•    HABER DETAY
 • Oca 1 2007 12:00AM - Ford Rallye Sport Turkey’de hedef, yarışılan her klasmanda liderlik...

  Ralli etaplarında 17 araçla mücadele eden Ford Rallye Sport Turkey, Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan İstanbul Rallisi’nde de hedefini, yarıştığı her sınıfta üst sıralarda yer almak olarak belirledi. Ford Rallye Sport Turkey çatısı altında, 17 araçlık bir parkla ve özellikle gençlerden oluşan bir takımın mücadele verdiğini ifade eden Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Özellikle genç pilotlardan oluşan büyük bir ekibiz. Ancak, gerek tecrübeli pilotlarımız, gerekse yönetici olarak bizler, her anlamda destek olarak, zorlu mücadeleleri başarıyla geçebilmeleri konusunda yardımcı oluyoruz.” dedi.

  Ford Rallye Sport Turkey’nin İstanbul Rallisi’nde birincilik hedeflediğini vurgulayan Bostancı, “Yıllardan beri, start aldığımız her yarışta hedefimiz ilk sıralarda yarışı bitirmek ve takımımıza puan kazandırmak oldu. Bu yarış için de farklı değil; İpragaz desteğiyle yarışan Focus WRC pilotumuz Hakan Dinç’in, ilk ayaktaki başarısını tekrarlayacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda, son derece umut vaad ettiğine inandığımız Emre Yurdakul’un da takımımıza puanlar kazandıracağını düşünüyoruz. Ege Rallisi’nde ilk kez bir WRC araç kullanan genç pilotumuz Adil Küçüksarı ise, İstanbul Rallisi’nde daha iyi derecelere imza atarak genel klasmanda üst sıralarda finişe gelmeyi amaçlıyor.” dedi.

  Ford Rallye Sport Turkey çatısı altında yarışan üç bayan ekibin mücadelelerinin de gerek bu spora ilgiyi artırma ve pilot olmak isteyen bayanları teşvik etme gerekse etaplara yeni bir heyecan katma açılarından son derece önemli olduğunu belirten Bostancı, “Berna Aksoy-Belma Çelik, Demet Kapani-Özlem Akgüç ve Duygu Deniz-Beril Tokcan ikilileri, kendi kategorilerinde birincilik hedefliyorlar.” dedi.

  Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nın geride kalan sonuçları itibarıyla markalar şampiyonasında Ford Rallye Sport Turkey 32,4 puanla birinci sırada yer alıyor.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön