•    HABER DETAY
 • Mar 16 2005 12:00AM - Pilot menajerliği başarımıza katkı sağlayacak

  Pilot menajerliği başarımıza katkı sağlayacak

  Biz, gücünü temsil ettiği markalardan ve deneyimli ekibinden alan pilotlar, co-pilotlar, yöneticiler ve teknik ekipten oluşan yaklaşık 30 kişinin canla başla çalıştığı bir takımız. Takımımız temel olarak Garaj Sorumlumuz Erol Babaol, İkmal ve Lojistik sorumlumuz Cem Cenkel, Şef Mekaniğimiz Kemal Çelik ve son kontrollerden sorumlu Elektronik Teknisyenimiz Erol Özdemir liderliğindeki deneyimli bir ekipten oluşuyor. Ekibimizin tüm elemanları kendi konularında Türkiye’nin en iyilerinden olup bizimle olan birliktelikleri uzun yıllara dayanmakta.

  Ford markasına yıllarını vermiş olan şampiyon pilotumuz Adnan Sarıhan’ı ve değişmez Co-pilotu Orhan Çelen’i bu yılda Ford Focus WRC’lerin içinde görebileceksiniz. Bunun yanında Adnan bu yıl ilk defa uygulamaya başlayacağımız ve takım yönetiminde, yeni bir çığır açacağına inandığımız Pilot Menajerliği görevini de üstlenecek. Adnan bu görevini yaparken takımımızın diğer pilotları ile benim aramda bir köprü oluşturarak, sahip olduğu engin bilgi ve tecrübeden onların da yararlanmalarını sağlayacak. Ayrıca yarışlar esnasında ve tüm sezon boyunca bana, uygulayacağımız takım stratejilerinin belirlenmesi konusunda yardımcı olacak. Adnan’ın bu görevi üstlenmesinin takım olarak başarımıza ve özellikle de genç pilotlarımızın gelişimine önemli katkılar sağlayacağı kanısındayım.

  Diğer WRC pilotlarımızdan biri de takımımıza bu yıl katılan Avrupa Şampiyonu ünvanına sahip pilotumuz Nejat Avcı ve Co-pilotu Batuhan Memişyazıcı. Bu pilotlarımızın da takımımıza kısa sürede uyum sağlayacağı kanısındayım. Yine takımımıza bu yıl katılan geçen yıl ki Türkiye ralli şampiyonasının Grup N’de parlayan yıldızı Mehmet Besler ve yılların tecrübesine sahip co-pilotu Afşin Baydar olacak. Onların da bu yıl çok iyi bir performans göstereceklerine inanıyorum.

  Fiesta Rally Cup Projesi’yle ilgili olarak; Türkiye’deki ralli tek marka kupası yarışlarının öncüsü olan Ford yine yepyeni bir projeye öncülük yapıyor. 2006 ve 2007 yıllarında rallilerde yarışacak olan 10 adet Fiesta ralli otomobilimiz yaklaşık 180 beygir gücünde, yakın oranlı şanzımanı kısa ayna mahruti, kilitli diferansiyel, hidrolik el freni, tavan havalandırması, büyük frenler ve çok iyi bir süspansiyon sistemi ile donatılmış, özellikle de sağlamlığı ön planda olacak şekilde hazırlanmış araçlar olacaklar. Fiesta N3 ralli otomobilleri Türkiye Ralli Şampiyonası’na puan veren 6 ralliye bir tek marka kupası konsepti ile katılırlarken, ayrıca da kendi aralarında Türkiye N3 Ralli Şampiyonası’nı kazanma mücadelesi de verecekler. Fiesta Rally Cup organizasyonunun katılımcılarına sağlayacağı en önemli katkı bu tip bir otomobille ve kendi imkanlarıyla yarışmaları durunda gerekecek bütçenin üçte biri gibi bir bütçeyle ve hiçbir zaman kendi imkanlarıyla ulaşamayacakları teknik imkanlarla yarışacak olmaları.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön