•    HABER DETAY
 • Nis 15 2005 12:00AM - Ford, kaldığı yerden devam ediyor...

  Ford, kaldığı yerden devam ediyor...

  Türkiye’ye tek Avrupa Şampiyonluğunu kazandıran Nejat Avcı, ilk defa oturduğu Focus WRC’nin koltuğunda takımına birincilik getirdi. Sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisinde 9 Nisan Cumartesi günü Kipa Balçavo’dan toplam 56 aracın start almasıyla başladı. Ege rallisinin birinci gününde toplam 76.80 km’lik altı özel etap geçildi.

  En iyi zamanlar Besler’den geldi!..

  Mehmet Besler-Afşin Baydar ikilisi start ile yarışın ilk etabı olan Küçükkaya’da 06:24,72’lik zamanla Best Time’a imza attı. Kavacık etabında yoldan çıkan Mehmet Besler 3 dakikalık zaman kaybı ile etabın finishine gelmeyi başardı. “Vites Spirali” arızalı olduğu için sadece 4 ve 5. viteslerini kullanabilen Besler, Çatalca etabında yaşadığı tüm sorunlara rağmen en iyi üçüncü dereceyi yapmayı başardı. Günün ilk servisinden sonra sorunu giderilen Ford Focus WRC, dördüncü etap olan Küçükkkaya etabında bir en iyi zamana daha imza attı.

  Takımın diğer ikilisi Nejat Avcı- Batuhan Memişyazıcı ikilisi ise sorunsuz geçirdikleri günü 0:52:02.12 lik dereceyle en yakın rakibinin 32,5 saniye önünde lider olarak tamamlandı.

  Nejat birinciliğe kolaylıkla uzandı

  Ege Rallisinin ikinci günü Nejat Avcı’nın liderliğinde başladı. Son yıllardaki sessizliğine koltuğuna oturduğu Ford Focus WRC ile son veren Avcı, toplam 3 özel etabın koşulduğu yarışın son gününde Ford Rallye Sport Turkey ile kendini Avrupa şampiyonluğunu kazandıran performasından hiçbirşey kaybetmediğini gösterdi. Türkiye’nin en iyi fabrika takımının desteği ile bu sezon bir çok başarıya imza atacağını ortaya koydu.

  Sezonuna başarılı bir başlangıç yapan Ford Rallye Sport Turkey takımı Focus WRC’lerin koltuğuna ilk defa oturan Besler ve Avcı ile, 2005 yılında da iddialı olduğunu kanıtladı.

  Yarış sonunda genel klasmanda birinciliği kazanan Nejat Avcı – Batuhan Memişyazıcı ikilisinin yanısıra, diğer Ford Focus WRC ile yarışan Mehmet Besler – Afşin Baydar ikilisi de yarışı sekizinci sırada bitirerek markalar şampiyonası için takıma puan kazandırdı. Dünya’da ilkez parkurlarda seyirci karşına çıkan Ford Fiesta S1600 ile yarışan Yağzı Avcı’nın sergilediği performans ve sorunsuz finish görmesi, takımda mutluluk yaşatırken sezonun diğer yarışlarında ciddi bir rakip olarak yer alacağının sinyallerini verdi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön