•    HABER DETAY
 • May 2 2005 12:00AM - Ford Rally Sport Turkey,toprak zemine hazırlanıyor

  Ford Rally Sport Turkey,toprak zemine hazırlanıyor

  Ford Rallye Sport Turkey, 7-8 Mayıs tarihleri arasında İstanbul, Kurtköy çevresinde gerçekleşecek 26. Pirelli İstanbul Rallisi için hazırlıklarını sürdürdü.

  Sezonun ilk yarışında genel olarak başarılı bir sonuç elde ettiklerini belirten Ford Rallye Sport Turkey Takım Direktörü Serdar Bostancı, "Ege Rallisi’nde gerek Nejat Avcı’nın birinciliği, gerekse Mehmet Besler’in, iyi zamanlar elde etmeleri, ilk kez WRC araç kullanan pilotlarımızın uyum sorunu yaşamadıklarının bir göstergesi oldu. Şimdi, toprak etaplardan oluşan İstanbul Rallisi’nde elde edilen bu başarıyı önce muhafaza etmeyi sonra da ileri taşımayı hedefliyoruz." dedi.

  Test sonuçları mükemmel…

  Sezona oldukça iyi bir başlangıç yaptıklarını belirten Bostancı, Çorlu’da gerçekleştirdikleri toprak yol testlerinde son derece iyi sonuçlar elde ettiklerini belirterek şöyle devam etti: "Tecrübeli pilot Gwyndaf Evans’ın da katıldığı bir test programı gerçekleştirdik. Burada, yol ve zemin şartlarının İstanbul Rallisi etaplarınınkine benzerliği dolayısıyla seçtiğimiz özel bir arazide, araçlarımızın ve pilotlarımızın limitlerini görme imkanı bulduk. WRC araçlarımızda toprak etaplar için gerekli düzenlemeleri yaptık. Nejat Avcı ve Mehmet Besler ustalıklarını, Adnan Sarıhan ve Gwyndaf Evans’ın tecrübeleriyle birleştirdiler ve testlerden son derece iyi sonuçlar aldılar." dedi.

  Ford Fiesta S1600 için de ilk toprak yarışı...

  Ege Rallisi’nde ilk kez yarışmasına karşılık, oldukça iyi bir performans sergileyen ve herhangi bir sorunla karşılaşmadan finish gören Ford Fiesta S1600 ve Yağız Avcı için de bir ilk niteliği taşıyacağını belirten Bostancı, "Yağız, gerçekleştirdiğimiz testlerde, Evans’ın ön çeker araçlardaki ustalığı ve tecrübesinden oldukça faydalandı. Yağız’ın Ege Rallisi’ndeki performansını bu yarışta da yansıtması durumunda, takımımız ve kendi adına verimli sonuçlar elde edeceğini umuyorum." dedi.

  Farklı etaplarda iyi mücadele olacak…

  26. Pirelli Rallisi etaplarının tekrar düzenlendiğini belirten Serdar Bostancı, "Bu sene, takımlar yeni bir parkurda mücade edecekler. Öyle sanıyorum ki, Ege Rallisi’nde koşulan etaplardaki rekabet, Pirelli İstanbul Rallisi’nin toprak parkurlarında üst düzeye çıkacak. Tüm İstanbullu yarışseverlerin bu mücadeleye tanık olmaları isteriz."dedi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön