•    HABER DETAY
 • May 8 2005 12:00AM - Ford Rallye Sport Turkey, İstanbul'da da geçit vermedi

  Ford Rallye Sport Turkey, İstanbul'da da geçit vermedi

  Ford Rallye Sport Turkey, Pirelli İstanbul Rallisi’nde elde ettiği birincilikle, üst üste sekizinci zaferine ulaşarak kırılması zor bir rekora imza attı. Ford Rallye Sport Turkey, İstanbul Otomobil Kulübü tarafından organize edilen, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 2. ayağı 26. İSOK Pirelli Rallisi’nde hem birinci hem de ikinci olarak "duble" yaptı.

  Türkiye Ralli Şampiyonası’nın İstanbul sınırları içinde koşulan tek yarışı olan ve toplam uzunluğu 323,82 km. olan 9 etaptan oluşan Pirelli Rallisi’ini Ford Focus WRC ile yarışan Nejat Avcı–Batuhan Memişyazıcı ikilisi, 01:09,23,7’lik derecesiyle kazandı. Takımın diğer Focus WRC’siyle yarışan Mehmet Besler–Afşin Baydar 01:09,35,7’le ikinci oldu.

  Best Time’lar Besler’den, Birincilik Avcı’dan...

  Pirelli Rallisi’nin ilk gününde hızlı bir tempoyla yarışa başlayan Ford Focus WRC pilotları Nejat Avcı ve Mehmet Besler, en yakın rakipleri olan Ali Deveci’ye 1 dakikadan fazla bir fark açarak ilk günü rahat şekilde tamamladılar. İkinci gün ise oluşan farkı korumaya yönelik temkinli bir tempoyla yarışan Ford pilotlarından Nejat Avcı yarışı birinci tamamlarken, ilk günün 3 etabında en iyi zamanı yapan Mehmet Besler de ikinciliği elde ederek sezonun ilk dublesine imza attılar.

  Ford Rallye Sport Turkey zirvede...

  Ege Rallisi’ni de birinci olarak tamamlayan Nejat Avcı, bu sonuçla 27 puana yükselerek Pilotlar Şampiyonası’ndaki liderliğini korurken, Mehmet Besler de Pirelli Rallisi’ndeki ikinciliğiyle sıralamada 15.2 puana ulaştı. Pirelli Rallisi’nde elde edilen bu derecelerle Markalar Şampiyonası’nda puantaj durumu aşağıdaki gibi oluştu: 1. Ford 41.4, 2. Hyundai 24.4, 3. Fiat 22.4, 4. Renault 14.0, 5. Opel 3.2

  Toprak etaplara iyi adapte olduk, ilk dublemizi yaptık...

  Yarış öncesi gerçekleştirdikleri antrenmanların, bu sene ilk kez koşulan etaplara uyum sağlamada önemli rol aldığını söyleyen Ford Rallye Sport Turkey Teknik Direktörü Serdar Bostancı, ilk toprak etapta kazanılan bu başarının çok önemli olduğunu ve bu yarışın Ford Rallye Sport Turkey için Uluslararası Türkiye Rallisi öncesi değerli bir test görevi gördüğünü vurguladı.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön