•    HABER DETAY
 • Haz 8 2005 12:00AM - Ford Rallye Sport Turkey; hedefine yaklaşıyor!..

  Ford Rallye Sport Turkey; hedefine yaklaşıyor!..

  Dünya Ralli Şampiyonası’nın 7. Ayağı Türkiye Şampiyonası’nın 3. ayağı olan Turkiye Rallisi’nde başarılı bir performans sergileyen Ford Rallye Sport Turkey ekibi, sezon başından beri yakaladığı seriye devam etti. 02-05 Haziran tarihleri arasında toplam 18 zorlu etabın geçildiği yarışta 76 araçtan 53’ü finiş’e ulaşabildi. Ekipler Antalya ve Kemer’in dağlarında toplam 1228 km’lik bir parkuru tamamladı.

  Ford Focus, Türkiye Rallisinin toprak etaplarında sergilediği yol tutuşu, sağlamlığı ve performansı ile geçen yıl elde etmiş olduğu başarıyı tekrar etti. Ford Rallye Sport Turkey Focus WRC pilotları Mehmet Besler ve Nejat Avcı uyguladıkları başarılı strateji ile araçlarını; Türkiye Şampiyonası’nda 4.51.11.4 toplam zamanla birinci ve 4.56.58.5 toplam zamanla üçüncü sırada finişe getirmeyi başardılar.

  Birinci gün, başarının sinyalini verdi.

  Antalya’nın sürpriz hava koşullarına paralel olarak değişen yol şartlarıyla da mücadele ettiklerini belirten Serdar Bostancı, “Mehmet Besler-Afşin Baydar ikilisi yarışın ilk etabından itibaren stratejimiz doğrultusunda hareket ederek ilk etabın en iyi zamanını yaptı. Aynı şekilde Nejat Avcı ve Batuhan Memişyazıcı da, Besler’in ardından en iyi 2. zamanı yaptı. Birinci günü ilk 2 sırada bitirmeyi başardık. Yağız Avcı - Ersan Alkır, Fiesta 1600 ile hızlı başladılar ancak yaşadıkları mekanik problem nedeniyle yarış dışında kaldılar.” dedi.

  “İkinci gün, yaşadığımız talihsizliğe rağmen, istediğimiz yerdeydik.”

  Rallinin ikinci gününün ilk etabında yaşadığı şanzıman sorunu nedeniyle üçüncü sıraya gerileyen Nejat Avcı’nın, sabah servisine gelişinin ardından tam bir ekip çalışması örneği sergilediklerini belirten Serdar Bostancı “ Servis alanında oldukça heyecanlı anlar yaşadık. Kısıtlı servis süresinde şanzımanı değiştirip, ceza almadan Nejat’ı tekrar yarışa dahil etmeyi başardık. İlk gün performansını artıran Mehmet Besler ise, ikinci günü 4 en iyi etap zamanına imza atarak birinci olarak tamamladı. Nejat Avcı’nın da üçüncülüğü, günü arzu ettiğimiz şekilde tamamlamamızı sağladı.” dedi.

  “Doğru stratejiyle yerimizi koruduk ve başarıya ulaştık.”

  Yarışın son günü geçilen iki etapta, sıralamadaki yerlerini korumayı hedefleyen bir strateji belirlediklerini söyleyen Bostancı, “ Mehmet Besler günün son etaplarında en yakın rakibine yaklaşık iki dakikalık bir zaman farkı ile kontrollü bir şekilde finiş gördü. Ekip olarak birinci ve üçüncü sırada podyum gördüğümüz için çok mutluyuz.” dedi.

  Ford Rallye Sport Turkey ekibi Mehmet Besler’in birinciliği ile Markalar Şampiyonluğunda liderliğini açık ara devam ettirdi.

  Türkiye Ralli Şampiyonasının 3. yarışı olan Rallye of Turkey, şampiyonaya verdiği yüksek katma değer ile tüm katılımcılar için büyük bir önemi taşıyordu. Bu zorlu yarıştan başarıyla çıkan ekip, Ford ekibi oldu. 78.9 puanla liderliğe oturan Ford Rallye Sport Turkey’i 42.74 puanla Hyundai Assan Motorsports izliyor.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön