•    HABER DETAY
 • - Focus WRC'ler üçlendi!

  Focus WRC'ler üçlendi!

  Sezon başından bu yana iki Ford Focus WRC ile yarışan ve hem markalar hem de pilotlar şampiyonasında lider konumda bulunan Ford Rallye Sport Turkey ekibi, sezonun son yarışı olan Kocaeli Rallisi için eski sürücüsü Adnan Sarıhan’ı tekrar pilot koltuğuna çağırdı. Ekip, sene başında tecrübeli pilotu Sarıhan’ı stratejik konulardaki kararları vermek üzere 'pilot menajeri' görevine getirmişti.

  Arsan: “Amaç, Kocaeli Rallisi’nde gerçek gücümüzü göstermek...”

  Ford Rallye Sport Turkey takım koordinatörü Yalçın Arsan, yaptığı açıklamada kararın tamamen sportif bir bakış açısıyla alındığını vurgulayarak şunları söyledi: "Bu sezon Türkiye Ralli Şampiyonası son yılların en büyük rekabetini yaşıyor. Fabrika takımları olarak bizim ödevimiz hem markamız hem de spor adına düşünmek ve bu yüksek rekabete yakışır bir mücadele sergilemek. Markalar ve Pilotlar şampiyonalarında sezon başından bu yana lideriz. Bu durum artık daha sportif, daha cesur oyunlar planlamamıza izin veriyor. Adnan’ın parkura dönüşüyle bu sezon ilk defa rakibimiz Hyundai gibi 3 WRC araca sahip olacak ve daha rahat risk alabileceğiz. Türk Motorspor severlere Kocaeli Rallisi’nde, sezon başından bu yana gördükleri en heyecanlı yarışı izletmek istiyoruz!..."

  Bostancı: “Üçüncü Focus WRC’miz 2002 spesifikasyonlu!...”

  Bugüne kadar takımın 'beyni' olarak görev yapan ve bu yarışta 3. pilotu olarak sol koltuğa oturacak olan Adnan Sarıhan için getirilecek olan aracın 2002 özellikli olduğunu açıklayan takım direktörü Serdar Bostancı ise, "Adnan için getirdiğimiz Focus WRC, bizim kullandıklarımızdan bir nesil daha yeni; hidrolik bir vites mekanizmasına sahip ve genel araç dinamiği olarak Dünya Ralli Şampiyonası’nda koşan Focus WRC’lere biraz daha yakın. Testlerimizde yeni aracımızın bizim otomobillerimize göre kilometre’de 0.5 saniye kadar daha hızlı olduğunu ölçtük." dedi.

  "Kazanarak şampiyon olmak istiyoruz!"

  Kocaeli Rallisi öncesinde markalar şampiyonasında lider durumdaki Ford Rallye Sport ekibi için herhangi bir aracının ilk 8 içinde finişe gelmesi markalar şampiyonasında birincilik getiriyor. Pilotlar şampiyonasındaysa ilk iki sırayı paylaşan Ford pilotlarından hem Mehmet Besler hem de Nejat Avcı’nın şampiyon olma şansı bulunuyor. Ekibin şampiyonluk hedefi konusunda bilgi veren Yalçın Arsan, "Yepyeni bir sürücü kadrosuyla start aldığımız bu sezon aslında kendimize şampiyonluk hedefi koymamıştık. Amacımız öncelikle Ford’a yakışır bir sportmenlikle yarışmak ve koşullar ne olursa olsun ekip olarak kazanmayı bildiğimizi göstermekti. Sezonun gelişimi her iki konuda da bizi utandırmadı: Yeni pilotlarımız ve Focus yarış araçlarımızla hem markamızı parkurda birinciliklere taşıdık hem de ikinci olduğumuz nadir anlarda rakiplerimizi alkışlamayı unutmadık. Aslında sezonun son yarışında şampiyonluğa uzanmak için çok basit stratejiler yeterli. Ancak bu yarışı mutlaka kazanarak şampiyon olmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

  Ford Otosan Kocaeli Rallisi 24 – 25 Eylül’de..

  128 kilometresi özel etap olmak, üzere toplam 465 kilometrelik asfalt parkurda koşulacak olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi 24 Eylül Cumartesi günü saat 14:00’te Kocaeli Outlet Center’dan start alacak. 25 Eylül Pazar günü saat 15:35’te yine Outlet Center’da sona erecek olan yarışın servis alanı Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi'nde.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön