•    HABER DETAY
 • Eyl 24 2005 12:00AM - Ford Rallye Sport Turkey şampiyon!..

  Ford Rallye Sport Turkey şampiyon!..

  2005 Türkiye Ralli sezonunun son yarışı olan Kocaeli Rallisi’ni bir, iki ve üçüncü olarak bitiren Ford Rallye Sport Turkey, bu sonuçlarla 2005 Türkiye Markalar ve 2005 Türkiye Pilotlar Şampiyonu oldu. 24-25 Eylül tarihlerinde yapılan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, Ford ekibinin üstünlüğüyle sonuçlandı: Yarışın ilk etabından itibaren liderliğe oturan Mehmet Besler, performansını iki gün de devam ettirirerek, yarışı birinci olarak tamamladı. Takımın diğer Focus WRC pilotlarından Adnan Sarıhan ikinci, Nejat Avcı ise üçüncü olarak yarışı tamamladı.

  Ford Rallye Sport Turkey Takım Koordinatörü Yalçın Arsan, "Takım olarak belirlediğimiz hedef doğrultusunda uzun bir maratonu arzuladığımız noktada bitirmenin sevincini yaşıyoruz" dedi. Yarışta yaşanan ve bir medya mensubunun yaralanmasıyla ilgili olarak konuşan Arsan, Kocaeli Rallisi’nde yaşanan üzüntü verici kaza nedeniyle, elde edilen zafere yeterince sevinemediklerini belirterek, "yarışın ikinci günü yaşanan talihsiz kaza nedeniyle son derece üzüldük. Görevini yaparken yaralanan basın mensubu arkadaşımıza acil şifalar diliyorum." dedi.

  Takım Teknik Direktörü Serdar Bostancı ise "Öncelikle sezonun bu son yarışında, diğer yarışlarda olduğu gibi, üzerlerine düşeni en iyi şekilde yapan Ford Otosan yöneticilerinden, pilot ve ko-pilotlarımıza, servisdeki teknisyenimize kadar emeği geçen herkesi, Markalar ve Pilotlar Şampiyonu olmaları nedeniyle tebrik ediyorum. Yorucu, bir o kadar da çekişmeli geçen bu sezondan da zaferle ayrılmak gurur verici. Kocaeli Rallisi gerek yapılan organizasyon gerekse seyirci ilgisi itibarıyla uluslararası yarışları aratmayacak seviyedeydi. Sezon boyunca bizi destekleyen tüm taraftarlarımıza teşekkür ederiz." dedi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön