•    HABER DETAY
 • - Castrol Fiesta Rallye Cup pilotları belirlendi!

  Castrol Fiesta Rallye Cup pilotları belirlendi!

  Ford Rallye Sport Turkey tarafından organize edilen Castrol Fiesta Rallye Cup’ın, 2006 Türkiye Ralli Sezonu süresince mücadele edecek 10 asil ve 5 yedek pilotu belirlendi. Körfez pistinde, yarışmalarda kullanılacak Fiesta araçların benzeri test otomobilleriyle yapılan test sürüşleri neticesinde belirlenen 10 aday, sezon boyunca Castrol Fiesta Rallye Cup pilotu olarak yarışacaklar.

  Deneme sürüşleri öncesi bilgi veren Ford Rallye Sport Turkey Takım Direktörü Serdar Bostancı, "Katılımın beklenilenin çok üzerinde olduğu böylesi bir organizasyonda, aday sayısını 30’a indirerek seçim yapmanın zorluklarını yaşadık. Çünkü, herbiri geleceğin pilotları olan bu gençler, motorsporlarının önümüzdeki günlerine ilişkin olumlu sinyaller verdiler. Neticede, daha önce yaptığımız mülakatlar ve test sürüşlerindeki performanslarına göre, Castrol Fiesta Rallye Cup’ta pilot olarak yarışacak 10 asil adayı belirledik. Bununla birlikte, olası bazı durumlara karşılık da 5 yedek aday belirledik. Katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyor, seçilen pilotlarımıza başarılar diliyorum." dedi.

  Körfez pistinde gerçekleştirilen ve iki gün süren test sürüşleri süresince adaylar, Ford Rallye Sport Turkey’nin şampiyon pilotu Mehmet Besler ve co-pilotu Afşin Baydar gözetiminde becerilerini sergilediler. Tecrübeli pilotlardan aldıkları teorik ve pratik eğitimin ardından pistte tur atan yarışmacıların, araç kontrolü, psikoloji, hız nosyonu ve çizgileri gibi özellikleri belirleyici unsurlar oldu. Elemeler neticesinde, Castrol Fiesta Rallye Cup’a kabul edilen 10 asil ve 5 yedek pilotlar şunalr; 10 asil; Adil Küçüksarı, Bora Pehlivanlar, Burcu Çetinkaya, Can Çelebi, Dağhan Osman Ünlüdoğan, Eren Üçlertoprağı, Hakan Gürel, Mert Soley, Sencer Erim, Serhat Öztemir. Yedekler; Alptekin Işıkalp, Koray Muratoğlu, Burak Tegül, Burak Ertem, Osman Hilmi Özdoğan  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön