•    HABER DETAY
 • - Etapların yeni heyecanı; Castrol Fiesta Rallye Cup start aldı!

  Etapların yeni heyecanı; Castrol Fiesta Rallye Cup start aldı!

  Castrol, Ford ve Lassa’nın sponsorluğunda, Ford Rallye Sport Turkey tarafından organize Castrol Fiesta Rallye Cup pilotları, Rahmi Koç Sanayi Müzesi’nde düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. Organizasyonda, 2006 Türkiye Ralli Şampiyonası süresince mücadele edecek 10 pilotun hangi aracı kullanacakları da kura ile belirlendi.

  Ford araçlarının gücünün ikinci temsilcileri...

  Toplantıda bir konuşma yapan Ford Otosan Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, "Ford Fiesta, Avrupa’nın halen en çok satılan otomobillerinden biri ve Ford markasının Türkiye’de en çok satılan ikinci modeli. Ford Fiesta’nın performans yani ST serisi modellerinin böylesi bir organizasyonda kullanılacak olması bizim için son derece önemli. Yenilenmiş haliyle pazarda gücünü daha da artıran Ford Fiesta, güven veren sürüş özellikleri ve yeni teknolojik özellikleriyle şimdi de ralli etaplarında mücadele edecek. Ford Otosan’ın motor sporlarına olan katkısının bir devamı niteliğindeki bu kupayı bizler, motor sporlarının gelişmesine olan desteğin yanı sıra, araçlarımızın gücünü gösterme olanağını bulduğumuz bir arena olması açısından da değerlendiriyoruz. Öyle sanıyorum ki, Ford Rallye Sport Turkey takımındaki Ford Focus WRC’lerimiz, son yıllarda gösterdiği başarılarla bunu kanıtladı. Şimdi de, Castrol Fiesta Rallye Cup’taki Ford Fiesta ST’lerimiz, sürüş, güvenlik ve sağlamlık özellerini ön plana çıkartacaklar. Motor spor tutkunlarına etaplarda ayrı bir zevk vereceğine inandığımız Castrol Fiesta Rallye Cup’ta mücadele edecek tüm sporcu arkadaşlarımızın ve ekibin iyi ve başarılı bir sezon geçirmelerini diler, başta Castrol ve Lassa olmak üzere, sponsorlarımız Ağaçlı firmasına ve DJ Whells’e katkılarından dolayı teşekkür ederiz." dedi.

  Ford - Castrol ortaklığı Türkiye’de...

  Castrol Madeni Yağlar Türkiye ve Hazar Bölgesi Direktörü Fikret Şen ise, Castrol’ün Türkiye’de motor sporlarına verdiği destek ülkemize önemli kazanımlar sağladığını belirterek, "Castrol’un Dünya çapında motor sporlarına verdiği sponsorluk desteğini Türkiye’de de hayata geçirme hedefiyle yola çıktık ve özellikle 2004 yılı içerisinde bu alanda önemli yatırımlar yaptık. Bazı şampiyonaların sponsorluğunu üstlenirken, bazılarında ise kendi oluşturduğumuz takımlarla yer aldık. Bildiğiniz üzere, motor sporlarında daima önemli roller üstlenen Castrol, 2006 yılında Dünya Ralli Şampiyonası’nda Ford World Rally Takımını ve sporcularını desteklemeye devam ediyor. Bugün de ralli etaplarının yeni heyecanı Castrol Fiesta Rallye Cup ile Dünya’da temelleri daha önce atılmış olan Ford – Castrol Global Stratejik Ortaklığını Türkiye’ye taşımaktan dolayı mutluluk duyuyoruz." dedi.

  Lassa’dan Castrol Fiesta Rallye Cup’a özel lastikler...

  Organizasyonun bir diğer sponsorlarından olan Lassa’nın Motor sporları Komitesi Başkanı Haldun Kuran da, Lassa Racing Tyres’ın Türkiye’de üretilen ilk ve tek yarış lastiği olduğuna dikkat çekerek, "Lassa Racing Tyres’ın geliştirilmesinde Lassa mühendisleri, Volkan Işık’ın bilgi ve tecrübesiyle, sahip olduğumuz ileri teknoloji sayesinde kısa sürede büyük yol alındı ve başarılı sonuçlar elde edildi. Bu başarılı sonuçlara Ford Fiesta’lar için özel olarak geliştirilmeye devam eden yağmur, asfalt ve toprak lastiklerinin performansını da eklemeyi hedefliyoruz. Lassa ile zorlu ralli parkurlarında performansımızı kanıtlamaya devam edip, rallide edindiğimiz tecrübeyi ve kullandığımız teknolojiyi standart yol lastiklerimize yansıtarak, kullanıcılarımızı her şartta memnun etmeye devam edeceğiz." dedi.

  Kupa, zor elemeden çıkan en iyi pilotların mücadelesi olacak...

  Castrol Fiesta Rallye Cup’ta yarışacak pilot ve co-pilotları tanıtan ve araçlarla ilgili bilgiler veren Ford Rallye Sport Turkey Takım Direktörü Serdar Bostancı da, "Bu kupa, motor sporlarında yeni bir heyecanın ilk adımı. Yarışmanın ilk duyurumundan sonra gelen başvuralar itibarıyla, gerek sayı, gerek başvuranların profilleri, yeni neslin motor sporlarına daha ciddi ve ilgili baktığının bir göstergesi. Elemelerde son derece zorlandık. Titizlikle ve hassasiyetle 10 pilotumuzu belirledik.Hepsine başarılar dileriz." dedi. Kupanın işleyişi ve prosedürü ile ilgili olarak da bilgi veren Bostancı, "Castrol Fiesta Rallye Cup araçları, tüm sezonda mücadele edecekler. Araçlarımız, Türkiye Şampiyonası’nda mücadele edecek diğer araçların sıralaması içinde yer alacaklar." dedi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön