•    HABER DETAY
 • - Şampiyonada hedef aynı..

  Şampiyonada hedef aynı..

  Ford Rallye Sport Turkey, 2006 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda mücadele edecek pilot ve co-pilotlarını düzenlediği bir toplantıyla tanıttı. Ford Rallye Sport Turkey bu sezon, Opet ana sponsorluğundaki üç Focus WRC aracıyla puan toplayacak.

  Ford Rallye Sport Turkey 2006 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda, geçtiğimiz yılın Pilotlar Şampiyonu Mehmet Besler ve ikincisi Nejat Avcı’yla mücadele edecek. Mehmet Besler, Özden Yılmaz’la ekip olurken, Nejat Avcı’nın co-pilotu ise Bahadır Gücenmez olacak. Takımın üçüncü Focus WRC’sini Emre Yurdakul kullanacak. Emre’ye tecrübeli co-pilot Afşin Baydar eşlik edecek.

  Serhan Turfan; “Hedef, her alanda başarı.”

  Toplantıda bir konuşma yapan Ford Otosan Pazarlama Müdürü Serhan Turfan, takımın son iki senedir aldığı başarılı sonuçların Ford Otosan’ın otomotiv sektöründeki liderliğiyle parelel olmasının önemine dikkat çekerek, “Özellikle geçtiğimiz yıl toplam pazar liderliğimizin yanısıra, binek araç pazarında aldığımız payın artması, binek araçlarımıza olan güvenin bir ispatıdır. Bu yıl da Ford Otosan olarak motorsporlarına iki ayrı platformda destek oluyoruz. Ford Fiesta ST araçlarımızın mücadele edeceği özel bir kupa ve Ford Focus WRC araçlarımızın mücadele edeceği Türkiye Ralli Şampiyonası. Bu organizasyonlar, araçlarımızın sağlamlık ve güvenilirliklerinin en geçerli test alanları olacak. Nitekim, Focus araçlarımız iki yıl üst üste elde ettiği başarıyla bunu kanıtladı. Sponsorluktan öte, pazarlama faaliyetlerimizin bir uzantısı olarak gerçekleştirdiğimiz bu katkılara devam etmek ve başarılı sonuçlara her alanda ulaşmak, temel hedefimiz.” dedi. Turfan, “Yeni sezonda yarışacak araçlarımızın ana sponsoru Opet’e ve co-sponsoru Pirelli’ye ve TNT’ye, ekibimizin ayakkabı tedarikçisi adidas’a uzun vadeli bu işbirliklerinden dolayı teşekkür eder, bu yıl da hep birlikte zaferi paylaşmak istediğimizi yinelerim.” diye konuştu.

  Hakan Koca; “Yolları inleten ekiple olmaktan mutluyuz.”

  Toplantıda daha sonra söz alan Teknoloji ve Otomasyon Satışları Müdürü Hakan Koca, sektör liderliğine koşan OPET’in bulunduğu sektör itibariyle, motor sporlarına yakın olduğunu belirterek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “1998 yılından bu yana drag yarışlarını düzenliyoruz. Son 3 yıldır ise Ford Rallye Sport Turkey ve Fiat Takımlarının ana sponsoruyuz. Büyük ilgi çeken ve yolları inleten bir ekibin sponsorluğunu yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Ford Rallye Sport Turkey takımına 2006 sezonunda da başarılar diliyoruz.” dedi.

  Serdar Bostancı; “Ford Rallye Sport Turkey’nin görevleri var.”

  Ford Rallye Sport Turkey Takım Direktörü Serdar Bostancı ise, takımın artık yeni görevleri olduğunu belirterek, “Takım olarak her sezona şampiyonluk parolasıyla çıktık ve bu sene de hedefimiz aynı. Ancak, motorsporlarına gönül veren bir takım olarak başka önemli misyonlarımız da olacak; bu sporu hakettiği yere getirmek. Bunun için uzun sürelerden beri üzerinde çalıştığımız bir projeyi hayata geçirdik. Ayrıca, takımımızın üçüncü Focus WRC’sini de Emre Yurdakula’a teslim ettik. Emre Böylece Türkiye’nin en genç WRC pilotu oldu. Geçtiğimiz yıl, ilk kez WRC koltuğuna oturan pilotumuz Mehmet Besler’in elde ettiği başarı ortada. Bu sene de, Emre Yurdakul gibi genç bir pilota, WRC veriyoruz. Amacımız, Türkiye’de motorsporlarının geleceğini garanti altına almak adına katkılarda bulunmak. Projelerimiz ve uygulamalarımız hep bu doğrultuda olacaktır.” dedi.

  Takım güven veriyor...

  Bostancı, takımda geçtiğimiz sezonu ilk iki sırada bitirme başarısını gösteren Mehmet Besler ve Nejat Avcı’nın kaldığını ancak yine de bazı değişiklikler olduğunu söylerek, “Her iki WRC pilotumuzun co-pilotları da değişti. Besler, Özden Yılmaz ile Avcı da Bahadır Gücenmez’le şampiyonluk için mücade edecek. Bununla birlikte, 2004 yılında aramıza katılan genç arkadaşımız Emre Yurdakul, gerek katıldığı rallilerde elde ettiği başarı, gerekse 300 km.’lik test etaplarında Focus WRC’yle sağladığı uyumla, bizleri son derece umutlandırdı. Öyle sanıyorum ki, gelecekte isminden oldukça sık söz ettirecek. Elbette Emre’nin becerilerine takım olarak bir destek vermemiz gerekiyordu, bu amaçla da tecrübeli co-pilotumuz Afşin Baydar’la birlikte yarışmasına karar verdik. Bu birlikteliğin iyi sonuçlar getireceğinden kuşkumuz yok.” dedi.

  Serdar Bostancı, geçtiğimiz yıl takımın iki pilotu; Mehmet Besler ve Nejat Avcı’nın sezonu ilk iki sırada bitirmesi nedeniyle, bu sezon yapılacak tüm yarışlarda ilk iki sırada star alacaklarını söyledi.

  Rekabet başarıyı getirecek...

  2005 yılında özellikle son yarışlarda yaşanan tatlı rekabetin, gerek elde edilen başarının daha güzel olmasını sağlaması, gerekse motorsporları tutkunlarının etaplarda zevkli mücadelelere tanık olması açısında çok önemli olduğunu vurgulayan Bostancı, “Bu yılda şampiyonada mücade edecek takımları takip ediyoruz. Yeni ekipler ve yeni araçlar olacak. Bu, bizlere ayrı bir motivasyon sağlıyor. Ford Rallye Sport Turkey olarak, etaplarda yaşanacak rekabetin, özellikle motorsporlarına büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.” diye konuştu.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön