•    HABER DETAY
 • Nis 22 2006 12:00AM - Ford Rallye Sport Turkey, evinde liderliği istiyor!..

  Ford Rallye Sport Turkey, evinde liderliği istiyor!..

  Türkiye Şampiyonası’nın ilk yarışı olan İpragaz Ege Rallisi’nde yaşadığı teknik sorunlar ve şansızlıklar nedeniyle istediği neticeyi elde edemeyen Ford Rallye Sport Turkey, Opet sponsorluğunda yarışan Focus WRC’leriyle, evi olarak nitelendirdiği Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde liderliği hedefliyor.

  Bostancı; “Takım beklentilerin farkında...”

  Ege Rallisi’nde, Mehmet Besler’in yarışı lider olarak sürdürürken yarış dışı kalmasının talihsizlik olduğunu belirten Ford Rallye Sport Turkey Takım Direktörü Serdar Bostancı, “İlk yarış yaşadıklarımızdan takım olarak ders çıkardığımızı düşünüyorum. Ancak bu hedeflerimizde herhangi bir sapmaya ya da ertelemeye neden olmadı. Hedefe ulaşmak için yapılması gereken basit ve hem pilotlarımız hem de teknik görevlilerimiz bunun bilincinde. Dolayısıyla, Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde de her zaman olduğu gibi ilk iki sıra için start alacağız. Ancak, mekanik sporlarda her an bir sorunla karşılaşılabileceğini de göz ardı etmiyoruz.” dedi.

  Önce takım...

  Amaçlarının öncelikle Ford’a yakışır bir sportmenlikle yarışmak ve sezon başında belirledikleri hedefe ulaşmak için bir adım atmak olduğunu belirten Bostancı, “Ford Rallye Sport Turkey takımı olarak bizler, disiplinimizden ödün vermeden öncelikle takımın başarısı için mücadele edeceğiz. Zaten bundan sonrası da peşinden gelecektir.” dedi.

  24. Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde bir günde koşulacak...

  Bu yıl, yarışın 23 Nisan’a denk gelmesi ve bu sebeple oluşabilecek güvenlik sorunları gerekçesiyle, TOSFED ve KOSDER’in aldığı karar neticesinde bir günde koşulacak Ford Otosan Kocaeli Rallisi, asfalt zeminden oluşan Kalburcu, Kıyırlı, Karayakuplu ve Işıkepe özel etaplarının üçer kez geçileceği 138.60 km.’lik özel etapta ve toplam 461.44 km. olarak koşulacak. 24. Kocaeli Rallisi, 21 Nisan Cuma günü, saat 19:00’da Outlet Center önünde start alacak. 1. Ayak startı, 22 Nisan Cumartesi günü 07:00 verilecek yarış, aynı gün 18:01’de sona erecek.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön