•    HABER DETAY
 • 15.10.2016 - Castrol Ford Team Türkiye, İstanbul Rallisi’ne Tam Kadro Çıkıyor!

  Türkiye’nin Ralli Takımı İstanbul’da Yeni Zaferlere Hazır!

  Türkiye’de aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası kapsamında mücadele ettiği Letonya’daki “Latvia Rallisi”nden döner dönmez şimdi de 24-25 Eylül’de İstanbul Rallisi’nde start alacak. İki cephede birden mücadele veren Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın altıncı ayağı olan İstanbul Rallisi’nde takımlar şampiyonasında liderliği korumayı amaçlıyor. Orhan Avcıoğlu - Burçin Korkmaz ikilisi ise Fiesta S2000’leri ile pilotlar şampiyonasında ikinci sıraya çıkmak için kıyasıya mücadele edecek.

  2015 yılında hem Pilotlar Şampiyonluğu’nu hem de Takımlar Şampiyonluğunu kazanarak başarılarına yenilerini ekleyen Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası’ndaki altıncı yarışı olan Letonya’daki “Latvia Rallisi”nden önemli puanlarla dönmesinin ardından gözünü İstanbul Rallisi’ne dikti Hem Avrupa’da hem Türkiye’de mücadele eden Murat Bostancı – Onur Vatensever ikilisi İstanbul Rallisi’nde takımlar şampiyonasındaki liderliği korumayı amaçlarken, pilotlar şampiyonasında üçüncü sırada yer alan Orhan Avcıoğlu - Burçin Korkmaz ikilisi ise ikinci sıraya yükselmek için toprak zeminde kıyasıya yarışacak.

  İstanbul Rallisi’nde 4 ekip ile start alacak Castrol Ford Team Türkiye’nin, genç ve başarılı pilotu Buğra Banaz da zorlu mücadeleye iddialı giriyor. Genç pilotlar sınıfında liderlik konumunu koruyan Buğra Banaz, Fiesta R2T’siyle hem kendi sınıfında hem de gençler şampiyonasında birinciliğini sürdürmeyi hedefliyor. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezon finaline yaklaşılırken kritik önem taşıyan İstanbul Rallisi, 24-25 Eylül tarihlerinde tamamı toprak zemin üzerinde geçilecek. İstanbul Park Oto Pazarı’nda start alacak rallide 24 Eylül akşamı Intercity İstanbul Park’ta 3.64 km’lik toprak seyirci özel etabı da olacak.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön