•    HABER DETAY
 • 15.10.2016 - Castrol Ford Team Türkiye’den Avrupa Mesaisi! Murat Bostancı, Letonya’da Start Alacak!

  Türkiye’de sayısız zafer ve şampiyonlukların altına imzasını atan Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası’ndaki yoluna bu hafta Letonya’da devam ediyor. Şampiyonanın dokuzuncu yarışı olan “Latvia Rallisi” 17-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Takımın tecrübeli pilotları Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi zorlu etaplarda Ford Fiesta R2T ile mücadele edecek. Uzun vadeli Avrupa hedefleri doğrultusunda daha çok tecrübe edinmek amacıyla “Latvia Rallisi”ni takvimine ekleyen Castrol Ford Team Türkiye, aynı zamanda ERC3 sınıfındaki iddiası için kıyasıya mücadele edecek.

  2015 yılında hem Pilotlar Şampiyonluğu’nu hem de Takımlar Şampiyonluğu’nu kazanan Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa’da da büyük başarılar elde etmek üzerine kurulu uzun vadeli hedefleri doğrultusunda yarış takvimine Latvia Rallisi’ni ekledi. Bu sezon Avrupa’da iki kez podyum başarısı yakalayarak ERC3 sınıfında iddialı konuma gelen takım, hafta sonu yapılacak Latvia Rallisi’nde daha fazla uluslararası tecrübe edinmek ve iddiasını sürdürmek için start alacak. Tamamı toprak zeminde mücadele edecek Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi, toplam 785 km’lik parkurda 208 özel etap kilometresi kat edecekler. Letonya’daki rallinin Güney Kıbrıs Rallisi öncesi iyi bir antrenman olacağını ifade eden Murat Bostancı, “Normalde kar altında koşulan Latvia Rallisi bu sene başında yeterli kar olmadığı için iptal edilmişti. Şimdi ise toprak parkur olarak tekrar koşuluyor ve biz de bu fırsattan yararlanarak bu yarışa girmeye karar verdik” dedi.

  Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı ise, yarış öncesi değerlendirmesinde bu sene önceliklerinin Avrupa parkurlarında daha çok tecrübe edinmek olduğunu vurguladı. Söz konusu hedeflere uygun bir program takip ettiklerini belirten Serdar Bostancı, “Diğer taraftan Avrupa Ralli Şampiyonası’nın son iki yarışına girerken ERC3 sınıfı takımlar şampiyonasında ikinci, pilotlar şampiyonasında üçüncü sırada olduğumuz için takvimimize fazladan bir yarış eklemeye karar verdik” ifadelerini kullandı.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön