•    HABER DETAY
 • Nis 22 2006 12:00AM - Ford Rallye Sport Turkey öğrencileri atakta..

  Ford Rallye Sport Turkey öğrencileri atakta..

  Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan ve 21 Nisan Cuma start alan Ford Otosan 24. Kocaeli Rallisi, 22 Nisan Cumartesi günü tamamlandı. Sezonun ilk yarışına şansız şekilde veda eden Ford Rallye Sport Turkey’nin iki pilotu Mehmet Besler ve Emre Yurdakul, Kocaeli Rallisi’nde elde ettikleri derecelerle takımlarına puan kazandırdılar.

  Kocaeli Rallisi sonunda Besler 2’inci, Yurdakul ise 4’üncü oldu. Takımın diğer Focus WRC pilotu Nejat Avcı ise yaşadığı teknik sorunlar nedeniyle yarışı 11. sırada tamamladı. Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nin uzun süredir etaplarda yaşanan en heyecanlı yarışlardan birine sahne olduğunu belirten Ford Rallye Sport Turkey Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Bu sezon gerçekten son derece çekişmeli geçecek. Mücadele eden araçlar ve bunların pilotları, takımlar iyi ve tecrübeliler. Öyle sanıyorum ki bu heyecan yıl sonuna kadar devam edecek.” dedi.

  Kocaeli Rallisi’ndeki en önemli olayın, Emre Yurdakul’un elde ettiği derece olduğuna işaret eden Serdar Bostancı, ”Türkiye’nin en genç WRC pilotu olan Emre Yurdakul, sezon başında söylediklerimizi kanıtlar gibi mücadele etti. Türkiye’nin en iyi ve son derece tecrübeli pilotlarının bulunduğu bir şampiyonada gösterdiği performans ve elde ettiği derece son derece önemlidir. Emre, Ege Rallisi’nde de oldukça iyi giderken bir şansızlık yaşamıştı. Ama bu yarışta, ustalarla, tecrübeli isimlerle başa baş bir mücadele örneği gösterdi ve tek günlük bu yorucu yarıştan dördüncülükle ayrılmayı bildi. Takımın kendisine olan güvenini boşa çıkarmadı ve takım için önemli puanlar kazandı.” dedi. Ford Rallye Sport Turkey’nin bir okul hüviyetine döndüğünü ifade eden Bostancı, “Takımımız, sezon başında belirttiğimiz şampiyonluk hedefini kovalarken aynı zamanda da genç pilotların yetişmesine de katkıda bulunuyor. Ford Rallye Sport Trukey çatısı altında düzenlediğimiz ralli kupasına katılan gençler ve Emre Yurdakul bunun en iyi ispatıdır. Ustalarla birlikte bir takım atmosferini soluyan ve yine usta rakiplerle mücadele eden bu gençler, önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin en iyi isimleri olacaklar.” dedi. Çekişmelerin yaşanacağı ve ince hesapların yapılacağı böylesi mücaledeleci bir sezon için gerekli ve önemli puanlar aldıklarını belirten Bostancı, “Geçen yarışa veda eden iki pilotmuzun takım için puan getiren dereceler elde etmesi önemliydi, Önümüzdeki yarışlarda daha iyi sonuçlar ve puanlar kazanacağımızı düşünüyorum.” dedi. Bu yıl farklı olarak tek ayak olarak koşulan ve tamamı asfalt, 138’i özel etap kilometresi, toplam 461 kilometrelik Ford Otosan 24. Kocaeli Rallisi genel klasman sonuçlarına göre ilk beş sıra ise şu şekilde oluştu;

  1. Ercan Kazaz – Serdar Kurbanzade Subaru Türkiye Ralli Takımı
  2. Mehmet Besler – Özden Yılmaz Ford Rallye Sport Turkey
  3. Volkan Işık – Güray Karacar Fiat Motorsporları
  4. Emre Yurdakul – Afşin Baydar Ford Rallye Sport Turkey
  5. Hakan Dinç – Macit Gür Subaru Türkiye Ralli Takımı  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön