•    HABER DETAY
 • 29.04.2016 - Castrol Ford Team Türkiye Yeni Hedeflerle Sezonu Ege’de Açtı!

  Castrol Ford Team Türkiye Etap Etap Avrupa’ya Hazırlanıyor!

  Türkiye’de aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, 2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın başlangıcını Ege Rallisi ile yaptı. Takımlar şampiyonası için önemli puanlar toplayan Castrol Ford Team Türkiye pilotlarından Orhan Avcıoğlu genel klasmanı üçüncü sırada bitirirken, geçtiğimiz yılın şampiyonu Murat Bostancı da bu yıl Avrupa Ralli Şampiyonası’nda kullanacağı iki çeker otomobilini ilk kez bir yarışta denedi ve yarışı kendi kategorisinde birinci sırada bitirdi.

  Castrol Ford Team Türkiye direktörü Serdar Bostancı, “Bizim için önemli bir yarıştı, teknik açıdan son derece başarılı bir yarış çıkardık; tüm araçlarımız finişe geldiler. Yarış birinciliği için büyük bir mücadele oldu, son etaba kadar tüm iddialı sürücülerin kazanma şansı vardı. Murat Bostancı’nın iki çeker araçla yaptığı özel etap dereceleri beni takım yöneticisi olarak özellikle memnun etti. Yeni otomobilimiz önden çekişli Fiesta R2T’nin potansiyelinin ne kadar yüksek olduğunu görmüş olduk” dedi.

  2015 yılında hem Pilotlar Şampiyonluğu’nu hem de Takımlar Şampiyonluğunu kazanan, ülkemize ilk kez Avrupa Ralli Kupası başarısını hediye eden Castrol Ford Team Türkiye, 2016 sezonuna Ege Rallisi ile start verdi. Geçtiğimiz yılın şampiyonu Murat Bostancı’nın bu yıl Avrupa Ralli Şampiyonası hedeflerinin yanı sıra, takımın bir diğer başarılı pilotu Orhan Avcıoğlu’nun da daha fazla sorumluluk alacağı sezonun ilk yarışında Castrol Ford Team Türkiye takımlar şampiyonası için önemli puanlar topladı. Ege Rallisi’nde Orhan Avcıoğlu Ford Fiesta S2000 ile genel klasmanı 3. sırada, Murat Bostancı ise Fiesta R2T ile 4. sırada tamamladı.

  Geçtiğimiz yılı Türkiye ve Avrupa Ralli Kupası şampiyonu Murat Bostancı yarışı en iyi iki çeker otomobil olarak tamamladı ve bu yıl Avrupa Ralli şampiyonası programında kullanacağı otomobil ile yarışarak önemli bir tecrübe kazandı. Bu yarış sezonunda Castrol Ford Team Türkiye’nin birinci pilotu olan Orhan Avcıoğlu ise ilk etapta spin atarak zaman kaybetmesine rağmen genel klasmanı 3. sırada başarıyla tamamladı. Bu yıl ilk kez uygulanan “Power Stage” etabındada da ekstra bir puan kazanan Orhan Avcıoğlu yarışın büyük rekabete sahne olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Kazanmak için elimizden geleni yaptık ancak ilk gün attığımız spinle kaybettiğimiz zaman bizi geride bıraktı. İkinci gün tempomuzu yükselttik ve genel klasmanda ilk üçe girdik. Bir sonraki yarış Marmaris’te toprak parkurda yapılacak, bu yarış için her zamanki kadar iddialıyız. Sezon sonu şampiyonluk hedefimizi koruyoruz."

  Geçtiğimiz yılın şampiyonu Murat Bostancı ise bu sezona yeni bir otomobille başladıklarına dikkat çekerek yeni hedeflerini açıkladı: “Bu yarışta benim iki hedefim vardı: Yeni otomobilimizin potansiyelini görmek ve Avrupa Ralli Şampiyonası’nda kullanacağım araçla kilometre yaparak tecrübe kazanmak. Her iki amacımıza da ulaştığımızı düşünüyorum. Bu yıl hem Castrol Ford Team Türkiye, hem de benim için çok farklı bir sezon olacak” .

  Castrol Ford Team Türkiye direktörü Serdar Bostancı teknik açıdan son derece başarılı bir yarış çıkardıklarını vurguladı ve “Bizim için önemli bir yarıştı, tüm araçlarımız finişe geldiler. Yarış birinciliği için büyük bir mücadele oldu, son etaba kadar tüm iddialı sürücülerin kazanma şansı vardı. Murat Bostancı’nın iki çeker araçla yaptığı özel etap dereceleri beni takım yöneticisi olarak özellikle memnun etti. Yeni otomobilimiz önden çekişli Fiesta R2T’nin potansiyelinin ne kadar yüksek olduğunu görmüş olduk” dedi.

  Türkiye Ralli Şampiyonası’nın bir sonraki yarışı 14-15 Mayıs tarihlerinde bu yıl ilk kez takvime giren ve Avrupa Ralli Kupasına da puan veren Marmaris Rallisi olacak.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön