•    HABER DETAY
 • - Castrol Fiesta Rally Cup'ta büyük mücadele..

  Castrol Fiesta Rally Cup'ta büyük mücadele..

  FIA Avrupa Ralli Şampiyonası'nın(FIA European Rally Championship) 2. ayağı olan 35. Fiat Rallisi'nde Castrol Fiesta Rallye Cup büyük çekişmeye sahne oldu. Yarış, iki gün koşulan 21 özel etap sonrası İstanbul Park'da sona erdi. Yarışın sonunda Mert Soley birinci, Can Çelebi ikinci ve Hakan Gürel'de üçüncülüğü elde ederek başarılı bir grafik sergilediler. Bu yarışta Mert Soley ve Can Çelebi aynı zamanda Ford Rallye Sport Turkey adına da yarıştılar.

  İlk startla beraber kıyasıya mücalele

  Yarışın 1.günü Şile'de 12 etap koşuldu. Mudarlı etabının startının verilmesiyle Castrol Fiesta Cup'da mücadele eden 10 araç yarışa hızlı başladılar. Dağhan Ünlüdoğan ilk etap ile birlikte ilk sıraya yerleşirken Can Çelebi, Koray Muratoğlu, Sencer Erim ve Mert Soley birbirlerine yakın derecelere imza attılar. Şile'de koşulan 12. etap sonunda Castrol Fiesta Cup'da ilk üç Mert Soley, Dağhan Ünlüdoğan ve Can Çelebi olarak sıralandı.

  Özel Seyirci Etabı'nda Dağhan Ünlüdoğan imzası

  Şile'de koşulan 12. etabı tamamlayan Castrol Fiesta Cup pilotları İstanbul Park'da start alacak özel seyirci etabı için hazırdılar. Castol Fiesta Cup pilotlarından Dağhan Ünlüdoğan N4 kategorisinde Mitsubishi Lancer EVO 8 ile yarışan Selim Bacıoğlu ile eşleşti. Dağhan Ünlüdoğan'nın kendisinden daha güçlü farklı katagoride yarışan Selim Bacıoğlu ile girdiği mücadele, izleyenlere müthiş bir yarış seyretme imkanı sağladı. Özel hazırlanan etapda 4 tur birbiriyle yarışan pilotlardan Selim Bacıoğlu 2.4 saniye farkla etabı Dağhan Ünlüdoğan'ın önünde tamamladı. Dağhan Ünlüdoğan'ın Fiesta ST ile sergilemiş olduğu performans tüm izleyenler tarafından alkışlandı.

  Heyecan 2. gün doruğa çıktı

  Yarışın ikinci günü Kocaeli ve civarında toplam 8 etap geçildi. İlk etapda Mert Soley, Can Çelebi, Koray Muratoğlu ve Hakan Gürel güne hızlı başlayan ekipler oldular. Koray Muratoğlu ilk gün yoldan çıkması sonucu lastiğini patlatarak 7 dakika civarında zaman kaybetmesine rağmen ikinci günün etaplarında hızlı bir performans sergiledi.

  Finalde N3 katagorisini kazanan Ford Fiesta ST!..

  Hızlı asfalt etaplarının ardından Castrol Fiesta Rallye Cup'da Mert Soley-Kenan Engin ikilisi birinciliği, Can Çelebi-Koray Alp ikilisi ikinciliği ve Hakan Gürel-Gürkal Menderes ikilisi de üçüncülüğü elde etti. Burcu Çetinkaya-Neyir Yılmaz ikilisi bayanlar şampiyonasında bu sezon ard arda üçüncü kez lider olarak podyuma çıkarken Castrol Fiesta Rallye Cup'da da altıncı sırada yer alarak değerli puanlar elde ettiler.N3 katagorisinde yarışan Ford Fiesta ST'ler güçlü rakiplerini geride bırakarak bu yarışı da şampiyona lideri olarak tamamladılar.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön