•    HABER DETAY
 • 07.10.2015 - Avrupa Ralli Kupası’nda Mutlu Sona Doğru!

  Murat Bostancı’dan Hırvatistan’da Son Tango!

  Castrol Ford Team Türkiye’nin, Avrupa Ralli Kupası’nı ilk kez Türkiye’ye getirmesine bir yarış kala, takımın şampiyon pilotları Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi, Hırvatistan Rallisi için son hazırlıklarını tamamladı. Avrupa Ralli Kupası kapsamında bir önceki yarış olan Sırbistan Rallisi’nde toplam 12 etaptan 11’ini ilk sırada bitirerek şampiyonluk yolunda büyük bir adım atan ve halen lider konumda bulunan ikili, en yakın rakiplerinin de 167 puan önünde bulunuyor. Murat Bostancı ve Onur Vatansever, 2-3 Ekim tarihlerindeki Hırvatistan Rallisi’ni ikinci sırada bulunan rakiplerinin önünde bitirmeleri durumunda Avrupa Ralli Kupası’nı ülkemize getiren ilk sporcular olacaklar.

  Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Kupası’nda (ERT) Türkiye’yi temsil ettiği dört yarışın ardından sürdürdüğü liderliği şampiyonlukla taçlandırmak üzere 2-3 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Hırvatistan Rallisi’ne hazır. Takımın şampiyon pilotları Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi, 167 puan farkla önde götürdükleri Avrupa Ralli Kupası’nı ilk kez Türkiye’ye getirmek için son yarışlarına çıkacaklar.

  Avrupa Ralli Kupasında hedefledikleri şampiyonluğa son bir adım kaldığını söyleyen Murat Bostancı, “Avrupa Ralli Kupası'nın her yarışında tempoyu yükselttik. Her koşulda liderliğimizi korumayı başardık ve takım stratejimizi eksiksiz uygulayarak Türkiye’ye ilk Avrupa Ralli Kupasını getirmeye biraz daha yaklaştık. Ben, Onur ve tüm takım her şeyimizi ortaya koyarak Hırvatistan Rallisi sonucunda kupayı Türkiye’ye getirmeye kararlıyız.” dedi.

  Murat Bostancı - Onur Vatansever ikilisi, Avrupa Ralli Kupası kapsamında katıldıkları yarışlarda gösterdikleri üstün performansı 2 - 3 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek Hırvatistan Rallisi’nde de sürdürmeyi hedefliyorlar. Hırvatistan Rallisi’ni ikinci sıradaki rakiplerinin önünde bitirmeleri durumunda şampiyonluklarını ilan edecek olan pilotlar için Hırvatistan’da farklı bir strateji uygulayacaklarını ifade eden Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı şunları söyledi: “Avrupa arenasının en zorlu ve tahmin edilemez pilotlarıyla yarışıyoruz. Şu anda 167 puan farkla ilk sıradayız. Hırvatistan Rallisi’ni en yakın rakibimizin önünde bitirmemiz yeterli olacak. Çalışmalarımızı tutarlı ve temposunu bizim yönettiğimiz bir yarış stratejisi üzerine yapıyoruz; Hırvatistan Rallisi’ndeki tek hedefimiz, bundan önce katıldığımız ve hepsini kazandığımız Avrupa Ralli Kupası yarışlarından farklı olarak yarışı değil kupayı kazanmak. Takım ve pilotlar olarak yine tek yürek olduk ve Avrupa Ralli Kupası’nı Türkiye’ye getireceğiz.”  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön