•    HABER DETAY
 • 26.09.2015 - Avrupa Ralli Kupası’na Son Adım!

  Murat Bostancı’dan Aile Geleneğine Devam!

  Castrol Ford Team Türkiye’nin, Avrupa Ralli Kupası’nı ilk kez Türkiye’ye getirmesine bir yarış kaldı. Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyon pilotları Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi, toplam 12 etaptan oluşan Sırbistan Rallisi’nde 11 etabı ilk sırada bitirerek Avrupa Ralli Kupası şampiyonluğu yolunda büyük bir adım daha attılar. Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı’nın 1991’de o zamanki adı YuRally (Yugoslavya Rallisi) olan yarışı kazanarak tarihe geçtiği Sırbistan Rallisi’nde en yakın rakiplerine 167 puan fark atan Murat Bostancı ve Onur Vatansever, 2-3 Ekim tarihlerindeki Hırvatistan Rallisi’ni ikinci sırada bulunan rakiplerinin önünde bitirmeleri durumunda Avrupa Ralli Kupası’nı ülkemize getiren ilk sporcular olacaklar. Avrupa Ralli Kupası’nın lider pilotu Murat Bostancı, tüm yarış boyunca takım stratejisini eksiksiz uyguladıklarını ve şampiyonluğa bir adım daha yaklaştıklarını söyledi.

  Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Kupası’nda (ERT) Türkiye’yi temsil ettiği dördüncü yarış olan Sırbistan Rallisi’nde de birinci gelerek liderliğini korudu. Şampiyon pilotlar Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi, 18 – 20 Eylül tarihlerinde düzenlenen Sırbistan Rallisi’nin toplam 12 etabından 11 tanesini kazanarak 167 puan farkla liderliklerini sürdürdüler. Avrupa’nın en zorlu asfalt parkurlarından biri olan Sırbistan Rallisi’nde ilk gün sonunda en yakın rakibine 2 dakika fark yapan Murat Bostancı ve Onur Vatansever, yoğun yağışın kayganlaştırdığı parkurda temkinli ve tempolu bir yarış çıkararak Avrupa Ralli Kupası’nı ülkemize getirmek için önemli bir aşamayı daha başarıyla geçtiler.

  Avrupa Ralli Kupasında hedefledikleri şampiyonluğa son bir adım kaldığını söyleyen Murat Bostancı, “Avrupa Ralli Kupası'nın her yarışında tempoyu yükselttik. Her koşulda liderliğimizi korumayı başardık ve takım stratejimizi eksiksiz uygulayarak Türkiye’ye ilk Avrupa Ralli Kupasını getirmeye biraz daha yaklaştık. Bu yarışın bizim için bir anlamı da eski adıyla YuRally olan Yugoslavya Rallisi’nin devamı olması. O dönemin en zorlu mücadelelerinde biri olan bu yarışı 1991’de kazanan babam Serdar Bostancı’nın ardından bu mutluluğu tekrar yaşamak ve yaşatmak büyük bir gurur. Ben, Onur ve tüm takım her şeyimizi ortaya koyarak Hırvatistan Rallisi sonucunda kupayı Türkiye’ye getirmeye kararlıyız.” dedi.

  Murat Bostancı - Onur Vatansever ikilisi, Avrupa Ralli Kupası kapsamında katıldıkları yarışlarda gösterdikleri üstün performansı 2 - 3 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek Hırvatistan Rallisi’nde de sürdürmeyi hedefliyorlar. Yarış takviminde ve katsayılarda bir değişiklik olmaması durumunda, gelecek yarışı ikinci sıradaki rakiplerinin önünde bitirmeleri yeterli olacak şampiyon pilotlar için büyük mücadeleye sahne olacak Hırvatistan’da farklı bir strateji uygulayacaklarını ifade eden Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı şunları söyledi: “Avrupa arenasının en zorlu ve tahmin edilemez pilotlarıyla yarışıyoruz. Şu anda 167 puan farkla ilk sıradayız. Hırvatistan Rallisi’ni en yakın rakibimizin önünde bitirmemiz yeterli olacak. Çalışmalarımızı tutarlı ve temposunu bizim yönettiğimiz bir yarış stratejisi kurmak üzerine yapıyoruz. Takım ve pilotlar olarak tek yürek olduk ve Avrupa Ralli Kupası’nı Türkiye’ye getireceğiz.”  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön