•    HABER DETAY
 • 20.09.2015 - Murat Bostancı Avrupa'da Son Düzlükte!

  Avrupa Kupası’na Bir Adım Kaldı!

  Türkiye’de 19 yıldan bu yana aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Kupası’nı ilk kez Türkiye’ye getirmeye hazırlanıyor. Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyon pilotları Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi, birincilikle bitirdikleri Avrupa Ralli Kupası'nın 7. ayağı Bulgaristan Sliven Rallisi'nin ardından 18 – 20 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Sırbistan Rallisi’ni kazanan ilk Türk takımı olmayı hedefliyor. Halen Avrupa Ralli Kupası’nda lider durumda olan pilotlar, Sırbistan Rallisi’ne çok iyi hazırlandıklarını ve Türkiye şampiyonluğunun ardından Avrupa Ralli Kupası’nı da kazanarak sezonu duble yaparak kapatmak istediklerini söylediler.

  Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Kupası’nda (ERT) Türkiye’yi temsil ettiği üçüncü yarışında da birinci gelerek liderliğini koruduğu Bulgaristan Sliven Rallisi'nin ardından, Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisiyle 18 – 20 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Sırbistan Rallisi’ni de kazanarak kupayı ilk kez ülkemize getirmeyi hedefliyor. Avrupa Ralli Kupası takviminde yer alan yarışlarda gösterdikleri muhteşem performansla şampiyonluğun en güçlü adayları olduklarını kanıtlayan ikili, bu hafta sonu Sırbistan Rallisi’ni ilk sırada bitirmeleri durumunda tarihi bir başarıya imza atmış olacak.

  Avrupa Ralli Kupasında hedefledikleri şampiyonluğa bir adım kaldığını söyleyen Murat Bostancı, “Avrupa Ralli Kupası'nın her yarışında tempoyu yükselterek deyim yerindeyse son düzlüğe geldik. Her koşulda liderliğimizi korumayı başardık ve takım stratejimizi eksiksiz uygulayarak Türkiye’ye bir Avrupa Ralli Kupası getirmeye biraz daha yaklaştık. Ben, Onur ve tüm takım elimizden geleni, hatta daha fazlasını yaparak bu mutluluğu ülkemize yaşatmak istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

  Murat Bostancı - Onur Vatansever ikilisi, geçtiğimiz haftalarda Castrol Ford Team Türkiye adına art arda zaferler kazanarak kupa sıralamasında ilk sırayı elde etmişlerdi. Şampiyon pilotlar, Avrupa Ralli Kupası kapsamında katılacakları Sırbistan Rallisi’ni kazanmaları durumunda yüksek ihtimalle Hırvatistan Rallisi’ne katılmaya gerek kalmadan Avrupa Ralli Kupası'nı da kazanarak Türk motorsporları adına bir ilke imza atmış olacaklar.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön