•    HABER DETAY
 • 31.08.2015 - Ford Otosan 33. Kocaeli Rallisi büyük mücadeleye sahne oldu

  Ford Otosan’ın arka arkaya 14’üncü kez ana sponsor olduğu Kocaeli Rallisi 23 Ağustos günü koşulan ikinci günün ardından tamamlandı. İki gün boyunca tamamı toprak zeminden oluşan 122.1 kilometrelik 9 özel etap ve Perşembe Pazarı’ndaki seyirci özel etabı ile toplam 370,5 kilometreyi ardında bırakan yarışmacılar Pazar günü yapılan ödül töreninde bir araya geldiler.

  Ford Otosan ana sponsorluğunda, 22-23 Ağustos tarihleri arasında, KOSDER (Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü) tarafından organize edilen, 2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5. ayağı olan Ford Otosan 33. Kocaeli Rallisi sonuçlandı. Ford Otosan’ın 14 yıldır aralıksız ana sponsor olduğu Kocaeli Rallisi’nde bölgenin motorsporları faaliyetlerinin gelişimine katkıda bulunuyor.

  Ford Otosan 33. Kocaeli Rallisi heyecanı Ford Roadshow ile başladı

  Ford Otosan’ın 14 yıldır ana sponsor olduğu Kocaeli Rallisi’nde otomobil ve motorsporları meraklıları 3 gün boyunca heyecana ortak oldular. 21 Ağustos Cuma günü, Perşembe Pazarı’nda düzenlenen Ford Fiesta Red ve Ford Fiesta Black aktivitesinde Castrol Ford Team Türkiye pilotları Murat Bostancı ve Orhan Avcıoğlu’nun pilotajı katılımcıların nefeslerini kesti. Ford Roadshow 2015 Kocaeli’nde, Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı da 1968 model Ford Escort MK1 ile özel bir gösteri gerçekleştirdi. Saat 14:00 ile 20:00 arasında süren organizasyonda katılımcılar şampiyon pilotların sağ koltuğuna oturarak heyecan dolu dakikalar yaşadı. Dileyenler Castrol Ford Team Türkiye ekibi ile tanışma şansı buldular, beraber fotoğraf çektirdiler ve imza aldılar. Show Radyo’nun ünlü sunucusu Nihat Sırdar da canlı yayınını etkinlik alanındaki mobil stüdyosundan yaptı. Otomobil tutkunları Nihat Sırdar ile de tanışıp, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

  Rallinin ilk gününde 41,5 km özel etap geçildi

  Ford Otosan 33. Kocaeli Rallisi 22 Ağustos Cumartesi günü saat 14:00’de Outlet Center İzmit’ten başladı. Rallinin ilk gününde ekipler, Transit (12,40 km), Tourneo Courier (9,10 km) ve Ford Otosan (18,80 km) özel etaplarının ardından, saat 18:00’de başlayan Kocaeli şehir merkezinde yer alan Kocaeli Büyükşehir seyirci özel etabında günü sonlandırdı. Kocaeli şehir merkezindeki Bulvar Anıt Park karşısında yer alan Perşembe Pazarı’na düzenlenen seyirci özel etabında motorsporları tutkunları yarışmacılar ile bir araya geldi. Zaman zaman yağan yağmurla değişen zemin koşullarının etkilediği ilk günün sonunda genel klasman liderliğini Castrol Ford Team Türkiye’den Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi alırken, Neo Motorspor’dan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikinci, Castrol Ford Team Türkiye’den Murat Bostancı-Onur Vatansever de üçüncülüğe yerleştiler.

  İkinci günde ekipler 80,6 km’lik özel etabı tamamladılar

  Ford Otosan 33. Kocaeli Rallisi’nin 23 Ağustos Pazar sabahı saat 09:00’da başlayan ikinci gününde ekipler, Transit (12,40 km), Tourneo Courier (9,10 km) ve Ford Otosan (18,80 km) özel etaplarını ikişer kere geçtiler. Perşembe Pazarı’ndaki servis alanına gelen ekipler saat 17:30’de Outlet Center İzmit´teki finish seremonisine katıldılar. Büyük bir mücadeleye sahne olan ikinci günün sonunda Neo Motorspor’dan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi Ford Otosan 33. Kocaeli Rallisi’nin birinciliğine ulaştı. Castrol Ford Team Türkiye’den Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi ikinci olurken, yine Castrol Ford Team Türkiye’den Murat Bostancı-Onur Vatansever de üçüncülüğü kazandılar. Ford Otosan 33. Kocaeli Rallisi sonuçlarına göre, Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Castrol Ford Team Türkiye’den Murat Bostancı sezon bitimine 2 yarış kala Türkiye Ralli Şampiyonluğu’nu ilan etti.

  Türkiye Ralli Şampiyonası’nın bir sonraki ayağı 10-11 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan Kıbrıs Rallisi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön