•    HABER DETAY
 • Haz 11 2006 12:00AM - Ford Rallye Sport Turkey’e değerli puanlar!

  Ford Rallye Sport Turkey’e değerli puanlar!

  Ford Rallye Sport Turkey, Türkiye Ralli Şampiyonası'nın dördüncü rallisi olan 27. İstanbul Rallisi’nde üç Focus WRC’siyle finiş gördü. Mehmet Besler-Özden Yılmaz ikilisi genel klasmanda ikinci, Emre Yurdakul-Afşin Baydar ikilisi de dördüncü olarak takıma değerli puanlar kazandırdılar.

  Sezonun ilk toprak rallisinin beklendiği gibi oldukça sert ve mücadeleli geçtiğini belirten Ford Rallye Sport Turkey Takım Direktörü Serdar Bostancı, "Yarışın genelinde tüm takımlar birbirleriyle olduğu kadar değişen iklim ve yol şartlarıyla da mücadele ettiler. Neticede, önemli puanlar topladık." dedi.

  Yarışın ilk günü koşulan üç etap sonunda bir, üç ve dördüncü sırada bitirerek, ikinci gun için avantaj elde ettiklerini belirten Bostancı, "İkinci gün de Mehmet Besler, ilk 2 etap sonunda lider götürdüğü yarışta, 3.etapta, sol ön lastiğinin patlaması sonucunda ikinciliğe geriledi. Bu noktadan sonra performansını artırdıysa da birinciliği alamadı." dedi.

  Yarışta bir ara ikinciğe kadar yükselen Nejat Avcı- Bahadır Gücenmez ikilisi, yarışın 11’inci etabında kayaya çarparak sol ön lastiğini tamamen kopardı. Bu duruma rağmen finişe ulaşan Avcı, 12. etabın startını alarak etabı bu şekilde tamamladı ve finişe ulaşma başarısı gösterdi.

  Takımın genc pilotu Emre Yurdakul’un zamanla daha başarılı sonuçlar alacağını belirten Bostancı, "Yarışın önemli bir bölümünde üçüncü sırada yer alan ve tecrübeli pilotlarla mücadele ederek bunu son etaba kadar sürdüren Emre Yurdakul- Afşin Baydar ikilisi, son etapta üçüncülüğü Volkan Işık’a kaptırdı. Bu Emre için oldukça iyi bir deneyim ve takım icin de geleceğe yönelik önemli bir başarı oldu." dedi  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön