•    HABER DETAY
 • 20.02.2015 - TOSFED Ödül Gecesine Castrol Ford Team Damga Vurdu

  Türkiye’nin Şampiyon Ralli Takımı Ödüllerini Aldı!

  Sezon bitmeden tüm hedeflerine ulaşarak motor sporlarında çıtayı daha da yükselten Castrol Ford Team Türkiye, TİM Show Center’da düzenlenen TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) 2014 Türkiye Şampiyonları gala gecesinde ödüllerini aldı. Türkiye Ralli, Historic Rally, Pist, Offroad, Karting, Tırmanma ve Klasik Otomobil Şampiyonalarında genel klasman ve sınıflarda dereceye girenlere ödüllerinin verildiği gecede Castrol Ford Team Türkiye 2014 yılı takım ve pilotlar klasmanlarında Türkiye Şampiyonluğu kupalarının yanında genç pilotlar birinciliği ve 2 çeker kupası ödüllerini de aldı. Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Gençleri odağımıza alarak yıllardır emek verip nice pilotları yetiştirip Türkiye’ye kazandırmış olmaktan dolayı gururluyuz.” dedi.

  2014 Türkiye Ralli Şampiyonası kapsamında takımlar ve pilotlar klasmanında şampiyonluklarının yanı sıra genç pilotlar birinciliği ve 2 Çeker Kupası şampiyonluğunu kazanan Castrol Ford Team Türkiye, TOSFED 2014 Türkiye Şampiyonaları gala gecesinde ödüllerini aldı. Sezon bitmeden 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Takımlar klasmanında şampiyonluğunu erkenden ilan eden ve takım olarak benzersiz bir performans sergileyen Castrol Ford Team Türkiye, aynı zamanda kendi içinde yetiştirdiği bir başka genç pilot olan Murat Bostancı’yı da 2014 sezonunda Türk motor sporlarının zirvesine yerleştirdi.

  Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “2014 yılında neredeyse kazanmadığınız şampiyonluk ve birincilik kalmadı, bu sonuç koordineli bir bütün halinde çalışan takımımızın eseridir.” sözleriyle başarılarının tesadüf olmadığını ifade etti. Serdar Bostancı, “Yıllardır istikrarlı bir şekilde aldığımız sonuçlar, bu harika takımın rakiplere fırsat vermeyerek daha uzun yıllar zirvede kalacağını gösteriyor. Türkiye’de 2015 yılı itibariyle 19 yıldan bu yana aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan takımımız, 2014 sezonunda da Türkiye Ralli Şampiyonası’nda zirveyi dört koldan şampiyonluklarla kapattı. 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası kapsamında takımlar ve pilotlar klasmanında şampiyonluklarının yanı sıra genç pilotlar birinciliği ve 2 Çeker Kupası şampiyonluğunu da kazandık. Bize güvenenleri yanıltmadık ve bundan dolayı çok mutluyuz. Takım olarak 25 yaş ortalamasına sahibiz, gençleri odağımıza alarak yıllardır doğru adımları atıyoruz ve nice pilotları yetiştirip Türkiye kazandırmış olmaktan büyük gurur duyuyoruz” açıklamasını yaptı.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön