•    HABER DETAY
 • 13.12.2014 - Castrol Ford Team Türkiye 2014 Şampiyonluklarını Kutladı!

  Türkiye’nin Şampiyon Ralli Takımı El Ele!

  Sezon bitmeden hedeflerine ardı ardına ulaşarak takım olarak çıtayı daha da yükselten bir performans sergileyen Castrol Ford Team Türkiye, tüm sponsor firma yöneticilerinin ve takım üyelerinin aileleriyle bir araya geldiği özel bir etkinlikle 2014 yılı şampiyonluklarını kutladı. 2014 yılında takım ve pilotlar klasmanlarında Türkiye Şampiyonluğu elde eden Castrol Ford Team Türkiye’nin kutlama etkinliğinde bir konuşma yapan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Castrol Ford Team Türkiye’ye destek olan tüm sponsorlara özellikle teşekkür ederek, “2014 yılında neredeyse kazanmadığımız şampiyonluk ve birincilik kalmadı, bu sonuç koordineli bir bütün halinde çalışan takımımızın eseridir. Bu başarının tesadüf olmadığı yıllardır süren istikrarlı bir şekilde alınan sonuçlar ile açık bir şekilde ortadadır. Castrol ve Ford Otosan’ın birlikteliğinden doğan bu harika takımın, rakiplere fırsat vermeyerek daha uzun yıllar zirvede kalacağına ve genç pilotlar yetiştirerek Türk motorsporlarına daha nice isimler kazandıracağına inanıyorum” açıklamasını yaptı.

  2014 Türkiye Ralli Şampiyonası kapsamında takımlar ve pilotlar klasmanında şampiyonluklarının yanı sıra genç pilotlar birinciliği ve 2 Çeker Kupası şampiyonluğunu kazanan Castrol Ford Team Türkiye, tüm sponsor firmaların üst düzey yöneticilerinin, TOSFED yetkililerinin ve tüm takım üyelerinin ailelerinin bir araya geldiği özel bir etkinlikle 2014 yılı şampiyonluklarını kutladı. 2014 yılında takım ve pilotlar klasmanlarında Türkiye Şampiyonluğu başta olmak üzere 4 önemli zafer elde eden Castrol Ford Team Türkiye’nin kutlama etkinliğinde bir konuşma yapan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Castrol Ford Team Türkiye’ye destek olan tüm sponsorlara özellikle teşekkür etti. Haydar Yenigün, “2014 yılında neredeyse kazanmadığınız şampiyonluk ve birincilik kalmadı, bu sonuç koordineli bir bütün halinde çalışan takımımızın eseridir. Bu başarının tesadüf olmadığı yıllardır süren istikrarlı bir şekilde alınan sonuçlar ile açık bir şekilde ortadadır. Castrol ve Ford Otosan’ın birlikteliğinden doğan bu harika takımın, rakiplere fırsat vermeyerek daha uzun yıllar zirvede kalacağına ve genç pilotlar yetiştirerek Türk motorsporlarına daha nice isimler kazandıracağına inanıyorum” açıklamasını yaptı.

  Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, takım direktörü Serdar Bostancı’nın 40 yıldır motorsporlarında gösterdiği istikrarlı ve azimli başarıdan yola çıkarak motorsporları sevdasının bir gençlik hevesi olmadığının en bariz timsali olmasının önemine dikkat çekti. Bu başarının ardından çok önemli bir katkısı olan eşi Yeşim Bostancı’ya da özellikle teşekkür eden Yenigün, Ford Escort Cosworth ile çekilmiş bir nostaljik yarış fotoğrafından hareketle hazırlanan özel yapım bir maketi 40. yıl anısına Serdar Bostancı’ya armağan etti.

  Castrol CIS, Türkiye ve Orta Asya Direktörü Ömer Dormen ise neredeyse yıllardır kazanmadık kupa bırakmayan Castrol Ford Team Türkiye takımının değerli pilot ve co-pilotlarına özellikle teşekkür ederek yaz kış demeden takıma emek veren mekanik ve yönetim ekiplerinin istikrarlı başarıda önemine değindi. Serdar Bostancı’nın spora ve işine duyduğu saygının çok önemli bir değer olduğunun altını çizen Dormen, Castrol ve Ford markalarının globalde 100 yıl önce başlayan işbirliğinin Türkiye’de de başarıyla sürmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade etti.

  Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı ise motorsporlarında 40. Yılını kutladığı bir dönemde takımın sezonu 4 zaferle tamamlamasının önemine dikkat çekerek, şampiyonlar yurdu” olarak anılan Castrol Ford Team Türkiye olarak başarılarını bir üst seviyeye çıkartmayı hedeflediklerini dile getirdi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön